مجازی شدن بخشی از دنیا امروز

آموزش مجازی این روزها دغدغه خیلی ها شده است. امروزه با در اختیار داشتن امکانات و اطلاعات پیشرفته امکان برقراری ارتباط و تبادل سریع اطلاعات بیش از پیش میسر گردیده است ، افراد در هر کجا که باشند می توانند آخرین اطلاعات مورد نیاز خود را در هر زمینه ای دریافت کنند . بیشترین تاثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بر محیط ها ی آموزشی بوده است که این امر سبب شده است تا محیط های آموزشی به سوی مجازی شدن حرکت کنند . چنین تغیری نیازمند امکانات پیشرفته کامپیوتر ، اینترنت و منابع معتبر است .

فکر ایجاد آموزش مجازی از سال ۱۹۹۶میلادی در جهان مطرح شد ولی اولین دانشگاه مجازی در سال  ۲۰۰۰ میلادی شکل گرفت .طرح آموزش مجازی را اولین بار انگلستان مطرح کرد اما آمریکای ها به طور عملی برای اولین بار به آن پرداختند.

اگر آموزش از طریق اینترنت باشد آموزش شبکه ای و اگر از طریق فناوری اطلاعات باشد آموزش مجازی نامیده می شود .

آموزش مجازی

اولین قدم برای استفاده از آموزش مجازی ایجاد اعتماد و فرهنگ سازی است ، باید این اطمینان در مردم ایجاد شود که آموزش مجازی هم از سطح بالایی از کیفیت و آموزش برخوردار است.

توسعه آموزش مجازی

در بسیاری از کشور های جهان سال هاست که آموزش مجازی شکل گرفته و اجرا شده اما توسعه واقعی این آموزش در کشور ما به زمانی بر میگردد که اینترنت جهانی شد.

دانشگاه های صنعتی شریف ، امیر کبیر ، علم وصنعت ، فردوسی مشهد و علامه طباطبایی در این راه پیشگام هستند .

اما این روزها تقریبا تمامی موسسات یک بخش آموزش مجازی را در نظر گرفته اند . با همه گیر شدن و رونق آموزش های مجازی سطح کیفی این نوع آموزش ها هم بیشتر شده و افراد بیشتری با اطمینان خاطر میتواند از دنیای مجازی برای آموزش استفاده کنند.

موسسه خوارزمی مثل گذشته در استفاده از خدمات نوین پیشرو بوده و با بهره گیری از تجربه چندین ساله اش ، بخشی را برای آموزش های آنلاین و آموزش به شکل مجازی در سایت و موسسه خود قرار داده است . شما برای استفاده از خدمات مجازی موسسه خوارزمی کافیست با مشاورین موسسه در ارتباط باشید.