اعزام دانشجو به دانشگاه های خارج کشور

دانشگاه های خارج از کشور به چه افرادی بورسیه تحصیلی می دهند؟

اگر به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور هستید حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که دانشگاه های اروپایی و آمریکایی و یا حتی همه دانشگاه های خارج از کشور به چه افرادی بورسیه تحصیلی می دهند؟ و اگر شما نتوانید از بورسیه تحصیلی این کشورها استفاده کنید آیا راه دیگری برای ادامه تحصیل در کشور مورد نظرتان وجود دارد یا خیر؟

مشاورین اعزام دانشجو در موسسه خوارزمی با سالها تجربه و با مجوز رسمی از وزارت علوم و وزارت بهداشت (برای رشته های پزشکی) میتواند شما را در مسر ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا همراهی کنند ، با مشاورین موسسه خوارزمی در تماس باشید تا با اطمینان قدم بردارید.

بیشتر افرادی که خواهان ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند تصور میکنند میتوانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند اما این فکر بسیار اشتباه است .

دانشجویان بومی در کشوری که شما میخواهید در آن ادامه تحصیل بدهید برای تحصیل در دانشگاه ها شهریه پرداخت میکنند و در اکثر آن کشورها بورسیه های تحصیلی برای مقطع دکتری داده می شود.

بورسیه تحصیلی یا اعزام دانشجو به خارج از کشور

شرایط اعطای بورسیه در اکثر کشورها با شرایطی شبیه به هم می باشد و دانشگاهها برای تشخیص دانشجویان واجد شرایط دریافت بورسیه، معیارهای زیر را در نظر می‌گیرند:

داشتن معدل بالا در مقطع ارشد
دارا بودن مقالات ISI و ISC‌ (حداقل ۲ یا ۳ مقاله بعنوان نویسنده اول یا نویسنده دوم)
داشتن مدرک زبان آیلتس (حداقل ۶٫۵) یا تافل (حداقل ۹۰)
ارائه نمره قبولی در آزمون‌های GRE برای رشته‌های مهندسی و GMAT برای مدیریت (برای کشورهای آمریکا و کانادا)
شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی
داشتن توصیه‌نامه‌های قوی و حرفه‌ای از اساتید مطرح در رشته خود
ارائه پروپوزال با ایده نو و به‌روز

دانشجویان متقاضی بورسیه تحصیلی که تعداد بیشتری از معیارهای بالا را داشه باشند از شرایط بهتری برای دریافت کمک‌‌هزینه‌های تحصیل و زندگی (حتی تا سقف ۱۰۰درصد) برخوردارند.

اما اگر شرایط بالا را ندارید هم نباید ناامید شوید، موسسه خوارزمی میتواند دانشگاه های معتبری را به شما معرفی کند و شرایط ادامه تحصیل شما را در این دانشگاه ها با هزینه کم مهیا کند دانشگاه هایی در کشور های آلمان، اتریش و ایتالیا که هزینه تحصیل در این دانشگاه ها به نسبت کمتر است و اعزام دانشجو به بهترین دانشگاه های چین ، قبرس و….

مهمترین نکته برای این دانشجو ها این است که میتوانند در آینده از امتیازاتی مانند امکان تحصیل در مقاطع بالاتر ،با شانس بیشتری برای دریافت بورسیه و ورود به بازار کار برخوردار شوند.