نکات مهم اخذ بورسیه تحصیلی

۱۰ نکته برتر برای دریافت بورسیه

اخذ بورسیه تحصیلی تازه اولین قدم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور است ، باید به این نکته هم توجه کرد که دانشگاه هایی که به شما بورسیه تحصیلی می دهند در واقع چه انتظاری از شما دارند تا شما موفق به گرفتن بورسیه تحصیلی خود شوید.

توضیحات خود را با مثال های روشن بیان کنید

مسئولی که باید مهر تایید بورسیه شما را بزند باید مطمئن شود که شما معیارهای لازم برای گرفتن بورسیه را دارید ، بنابراین به توضیحات کلی اکتفا نکنید و برای توضیحات خود مثال های مرتبط بزنید و به گفته های خود مسلط باشید.

مطمئن شوید که واجد شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی هستید

قبل از ارسال درخواست بورسیه تحصیلی از اینکه واجد شرایط هستید اطمینان داشته باشید. با هوش باشید و هدف مسئول بورسیه تحصیلی را بررسی کنید.

اگر شما به خوبی متوجه شوید که اسپانسر بورسیه تحصیلی شما به چه منظوری قصد دارد این بورسیه تحصیلی را به شما ارائه دهد بهتر میتوانید نظر موافق آن را جلب کنید . اینکه آنها به شما به عنوان یک محقق یا یک رهبر تجاری نگاه میکنند اهمیت زیادی دارد.

راهنمای اخذ بورسیه تحصیلی

دقیق باشید درخواست را کامل پرکنید

این مسئله که شما درخواست را با دقت و کامل پرکنید اهمیت بالایی دارد ، دانشجویان زیادی هستند که از دستورالعمل ها پیروی نمیکنند و این مسئله برای آنها مشکل ساز خواهد شد. پس شما دقت کنید که با خواندن دستورالعمل ها و رعایت آنها مزیت رقابتی متمایزی برای خود ایجادکنید. فقط چیزی را که از شما خواسته شده است ارائه دهید نه بیشتر،

مرتب باشید این نکته ساده خیلی مهم است

از فرم ها کپی بگیرید و ابتدا کپی ها را پرکنید تا دچار مشکل نشوید، نامه درخواست را تایپ کنید ، به هیچ عنوان در در خواست خود غلط املایی و دستور زبانی نداشته باشید.

یک رزومه از موفقیت های خود تهیه کنید

افتخارات و موفقیت های خود را در یک لیست یادداشت کنید. این کار به شما اعتماد به نفس میدهد و شما به توانایی های خود واقف می شوید و این باعث می شود درخواست کاملتر و بهتری بنویسید . یک نسخه از لیست خود را در اختیار اسپانسر بورسیه ی خود قرار دهید این مسئله باعث می شود تا در توصیه نامه هایشان نکاتی بهتر در مورد شما بنویسند.

 

از آخرین مهلت ارسال درخواست مطلع باشید

قبل از به پایان رسیدن مهلت ارسالدرخواست بورسیه تحصیلی درخواست خود را آماده کنید تا بتوانید آن را دورخوانی و بازنگری کنید. بعد از ارسال درخواست هم مطمئن شوید که درخواست شما درست به دست کسی رسیده است که باید می رسید.

برای نوشتن درخواست و … کمک بگیرید

موسسه خوارزمی با سالها تجربه در امر اعزام دانشجو با داشتن مجوز های رسمی از دو وزارتخانه علوم و بهداشت ( برای رشته های پزشکی) میتواند کمک و مشاور خوبی برای شما و درکنار شما باشد.

درخواست بورسیه شما معرف شماست

توانایی شما در ارائه یک درخواست مناسب و در زمان تعیین شده یکی از ویژگیهای مهم شما تلقی می شود. این ویژگی به اسپانسر بورسیه شناخت بهتری از شما ارائه می دهد.