تافل چیست ؟ درباره آزمون تافل

نحوه ثبت نام و هزینه ثبت نام آزمون تافل و موارد امتحانی آزمون:

دانش آموزانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور در یک کشور انگلیسی زبان هستند، باید TOEFL (آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی) را دریافت کنند.
این آزمون توانایی فرد برای صحبت کردن و درک زبان انگلیسی را با تحلیل مهارتهای زبان انگلیسی خود از لحاظ خواندن،صحبت کردن، گوش دادن و نوشتن بررسی می کند.

این آزمون ارزیابی می کند که چگونه می توان این مهارت ها را به خوبی در انجام وظایف دانشگاهی ترکیب کرد.

TOEFL به عنوان مدرک مهارت انگلیسی در ۹۰۰۰ کالج پذیرفته شده است.این آزمون ۵۰ مرتبه در سال توسط سازمانایالات متحده ets امریکا برگزار میشود.

آزمون تافل:

آزمون تافل TOEFLدارای دو نسخه است: TOEFL IBT (آزمون مبتنی بر اینترنت) و TOEFL PBT (آزمون مبتنی بر کاغذ). هر دونسخه آزمون TOEFL دارای چهار قسمت است: خواندن، صحبت کردن، گوشدادن و نوشتن و برای تکمیل حدود ۴ساعت زمان آزمون میباشد. دانش آموزان می توانند آزمون تافل را هر چند بار که بخواهند بازنویسی کنند.

بخش شنیداری:
این بخش از تافلتوانایی شما را در درک مکالمه‌های انگلیسی آمریکایی مورد سنجش قرار می‌دهد. این بخش خود به سه قسمت تقسیم می‌شود. قسمت اول این بخش (Part A) شامل مکالمه‌هایی کوتاه می‌باشد که بین دو نفر صورتمی‌گیرد و پس از پایان هر مکالمه پرسشی مبنی بر اینکه چه چیزی بین این دو نفر رد و بدل شده است و یاپرسشی در مورد زمان یا مکان این مکالمه، مطرح می‌شود.

در قسمت دوم (Part B) مکالمه‌های گسترده‌تری بین دو یا چند نفر انجام می‌شود و قسمت سوم (Part C) نیز دربرگیرنده نطق‌ها و سخنرانی‌هایی است که بیشتر حول و حوش موضوعات دانشگاهی و آکادمیک می‌باشد.
بخش ساختار و نگارش:
این بخش دو دسته از سؤالات را در بر می‌گیرد و هر دو دسته برای سنجش توانایی شما در تشخیص گرامر و ساختار صحیح در یک متن طراحی شده‌اند.
در دسته اول سؤالات (ساختار یا Structure) شما باید ساختار صحیح و ترتیب لغات را تشخیص دهید.
این دسته از سؤالات از یک جمله با یک یا چند جای خالی تشکیل شده است و شما باید گزینه‌ای را که به بهترین نحو جمله را تکمیل می‌کند، انتخاب کنید. در دسته دوم سؤالات (نگارش یا Written Expression) هم شما با جملات کاملی روبرو می‌شوید که زیر چهار تا از کلمات آنها خط کشیده شده است و شما باید کلمه یا عبارت نادرست را شناسایی کنید.

درک مطلب:مهارت کافی در درک متون انگلیسی و نیز دایره لغات خوب، کلید موفقیت در همه بخشهای تافل محسوب می‌شود، اما در این بخش این مهارتها بطور خاص مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. این بخش از آزمون تافل معمولاً شامل پنج متن در زمینه‌های علمی و دانشگاهی می‌باشد و به دنبال هر متن ۱۰ پرسش مطرح می‌شود. همه اطلاعاتی که برای پاسخ به پرسشها نیاز دارید در داخل متنها گنجانده شده است و شما نیاز به پیش‌زمینه علمی خاصی ندارید.

بخش نوشتاری: این بخش جدا از رتبه کلی شما گزارش می‌شود. بخش نوشتاری در حال حاضر در آزمون کامپیوتری تافل گنجانده شده است. این انشاء را هم می‌توان با قلم روی یک پاسخ‌نامه نوشت و هم می‌توان مستقیماً در کامپیوتر تایپ نمود. در این حالت می‌توانید از گزینه‌هایی مثل delete، paste، cut و… استفاده کنید

نحوه ثبت نام و هزینه ثبت نام آزمون تافل و موارد امتحانی آزمون

ثبت نام و هزینه های آزمون

برای ثبت نام در آزمون تافل بهتر است ۳ یا ۴ ماه مانده به زمان برگزاری آزمون اقدام به ثبت نام کنید آزمون تافل به دلیل
محبوبیت در میان داوطلبان پذیرش بالایی دارد و میتوانید با ثبت نام به موقع و رزرو صندلی برای خود ایندهمدرن را با قبولی در این ازمون تجربه کنید.

آموزش ثبت نام بصورت تصویری را میتوانید از اینجا دانلود کنید

قوانین شرکت در آزمون تافل

شماره ثبت: شماره ثبت نام در تایید ثبت نام در حساب آنلاین در روز قبل از آزمون داده شده است.
IDمعتبر شناسه قابل قبول(سند): توصیه می شود حداقل هر دو فرم ID قابل قبول را هر بار دانشجو به یک مرکز آزمون
گزارش دهد.
سند شناسایی باید شامل موارد زیر باشد:

سند اصلی؛ فتوکپی قابل قبول نیست

نام کامل دانشجو که با نامی که در هنگام ثبت نام استفاده شده است مطابقت داشته باشد

عکس اخیر از دانش آموز
امضای دانش آموز
اگر داوطلب شرکت در آزمون یک شناسه معتبر و قابل قبول را نشان ندهد یا اگر نام در شناسه با نامی که در طول ثبت نام ثبت نشده مطابقت نداشته باشد،دانش آموز مجاز به انجام آزمون نخواهد بود و هزینه آزمون نیز بازپرداخت نخواهد شد.

نحوه نمره دهی و امتیاز دهی در آزمون تافل:

نمرات بر اساس عملکرد دانش آموزان در آزمون است. آنها باید حداقل یک سوال را در بخش خواندن و گوش دادن پاسخ دهند، حداقل یک مقاله بنویسند و حداقل یک کار را برای دریافت نمره رسمی انجام دهند. نمرات تقریبا ده پس بعد از تاریخ آزمون ارسال می شود.

دانش آموزان نمره ای بین ۰ تا ۳۰ برای هر چهار بخش دریافت می کنند و نمره کل بین ۰ تا ۱۲۰ برای کل آزمون دریافت می شود. این نمرات دو سال پس از تاریخ آزمون معتبر خواهد بود. نمرات در ۱۰ روز در دسترس خواهد بود و دانش آموزان می توانند به راحتی آنها را آنلاین ببینند.

یک گزارش نمره مقاله نیز ارسال می شود اگر  دانشجو این گزینه را هنگام ثبت نام انتخاب کرده باشد.
دانش آموزان می توانند دوباره تست کنند تا امتیازات خود را بهبود ببخشند. هیچ محدودیتی برای تعداد دفعاتی که می توانند آزمون را بپذیرند وجود ندارد، اما آنها نمی توانند بیش از یک بار در یک دوره ۱۲ روزه در آزمون شرکت کنند.

  • شرایط لغو نمره و امتیاز:
    اگر یک دانش آموز نمرات خود را لغو کند نمره ها به وی یا هر موسسه گزارش داده نمی شود و هزینه آزمون آن بازپرداخت نخواهد شد. نمرات لغو شده به رکورد دائمی دانش آموز اضافه نمی شود. دانش آموز نمی تواند نمره های خود را برای یک بخش لغو کند و نمرات دیگر را برای بخش های دیگر گزارش دهد. با این حال، هزینه لغو نمرات وجود ندارد.
  • امتیازات لغو شده را می توان در صورت دریافت درخواست دانشجویی در ظرف ۶۰ روز پس از تاریخ آزمایش ، مجددا به کار گرفت . در حدود سه هفته پس از دریافت درخواست خود و پرداخت پول به صورت آنلاین در حدود سه هفته گزارش شده‌است . سپس نمرات او برای او و موسسات تعیین‌شده فراهم خواهد شد.
    بورس تحصیلی TOEFL نیز به دانش آموزان از سرزمین اصلی چین، هند، ژاپن، کره و تایوان برای دستیابی به برترین تحصیلات و نشان دادن مهارت انگلیسی در ارتباطات اهدا می شود.