موفقیت در کلاس آنلاین

۵ نکته برای موفقیت دانشجویانی که در دوره های آنلاین شرکت می کنند، وجود دارد:

  1. ابزار فنی و تکنولوژی های مورد نیازتان را تهیه کنید.

 کلاس های آنلاین زمانی مفید هستند که دانشجویان به ابزار فنی مورد نیازشان دسترسی داشته باشند. قبل از اینکه کلاس آنلاین شروع شود، مطمئن شوید که کامپیوتر و هر ابزاری آنلاینی که از آن استفاده می کنید، بدرستی کار می کند و شما میدانید که چگونه با آن کار کنید. بنابراین زمانی که کلاس برگزار می شود، زمان شما برای فهمیدن اینکه چگونه تکنولوژی مورد استفاده شما کار می کند، اتلاف نشده است.

  1. با اساتید زود به زود در ارتباط باشید.

ممکن است در شروع این امر به نظر دانشجو بیاید که کلاس آنلاین برایش راحت است و با استاد خود هیچ ارتباطی نداشته باشد. اما بعد از چند جلسه  متوجه میشود که جهت یابی اش و نحوه نکته برداری و نوشتن مطالب اش درست نبوده و از او خواسته شود تجدید نظر کند. به محض ارتباط برقراری ارتباط با استادش متوجه میشود که باید جهت یابی و یا شیوه نوشتن مطالب و موارد دیگر را اصلاح کند. پس همیشه در کلاس آنلاین با اساتید در ارتباط باشید.

با اینکه در طول کلاس آنلاین استاد درس مربوطه در دسترس است و دانشجویان نیز باید بطور مستقل خودشان سوالات را حل کنند. ولی برای تاثیرگزار بودن درس،خود دانشجو هم باید خارج از کلاس پیگیر بعضی مطالب باشد.

  1. برای خود یک زمانبندی ایجاد کنید.

اساتید خوب کلاس های آنلاین به شما یک برنامه می دهند که طبق آن برنامه ریزی کنید.درواقع به شما کمک می کنند که چارچوب مشخص شده را در جایگاه خودش قرار دهید. اگر این چارچوب تعیین نشده است، خود شما باید یک چارچوب کلی برای خودتان درست کنید. در نهایت زمانیکه کلاس آنلاین شروع می شود، باید حدود ۲ تا ۳ ساعت برای ورود به کلاس و تکمیل تکالیف اختصاص داد.

  1. مرتب و سازماندهی شده باقی بمانید.

دانشجویانی که در کلاس های حضوری شرکت می کنند یک برنامه زمانی ثابت برای هر هفته دارند. در کلاس های آنلاین دانشجویان باید خودشان راهشان را برای بهره وری بالا نگه دارند. دانشجویان حتما باید از ابتدا تا انتهای دوره آنلاین سازماندهی شده و مرتب باشند تا به موفقیت در دوره های آنلاین برسند. همه ی تکالیف با توجه به تاریخشان باید در تقویم دانشجو باشند و فلدرهای مربوط به هر کلاس باید برای هر هفته ایجاد شوند.

  1. یک مکان ثابت برای مطالعه داشته باشید.

دانشجویان کلاس های آنلاین به مکانی برای درس خواندن و تکمیل تکالیفشان نیاز دارند که ممکن است کتابخانه،خانه و .. باشد. زمانیکه دانشجویان تصمیم می گیرند درس بخوانند و یا تکالیفشان را تکمیل کنند، باید مکانی ثابت که فاقد عوامل حواس پرتی می باشد، باشند.

منبع (با اندکی تلخیص):       http://www.usnews.com