معرفی دانشگاه ژجیانگ در کشور چین

• بررسی اجمالی ژجیانگ
• رتبه بندی دانشگاه
• موضوع
• پژوهش
• آمار کلیدی

شرح – بررسی اجمالی درباره دانشگاه ژجیانگ (جستجو برای نواوری و حقیقت)

دانشگاه ژجیانگ (ZJU) یکی از موسسات آموزش عالی چین است و یکی از قدیمی ترین آن ها است. تاسیس این دانشگاه به سال ۱۸۹۷ میرسد.
این دانشگاه درشهر هانگزو کشور چین واقع شده است. (یکی از شهرهای زیبا کشور چین) این دانشگاه در ۷دانشکده و ۳۶ مدرسه طراحی شده است. این دانشگاه دارای ۳۵۰۰ تن از اعضای آکادمی تمام وقت کارکنان و حدود ۴۵۰۰۰ دانشجوی دوره کارشناسی است که حدود ۶۰ درصد آنها به دنبال مطالعات بیشتری هستند.

ZJU در حال حاضر در رتبه بندی رتبه جهانی تایمز قرار دارد.

این نهاد بر فرهنگ نوآوری و خلاقیت خود متکی است و به منظور تشویق داوطلبان به طور قابل ملاحظه ای در توسعه متخصصین پیشرفته سرمایه گزاری کرده
فضاپیما پروازی منحصر به فرد، فن آوری مونتاژ برای هواپیماهای بزرگ، انرژی پاک، فن آوری دریایی، تکنولوژی کنترل صنعتی و برنامه های جهانی، بهداشت عمومی مربوط به پیشگیری و درمان بیماری های عفونی، از سرمایه گذاری اخیر این دانشگاه هستند

معرفی دانشگاه ژجیانگ در کشور چین

ZJU همچنین برای تعداد شروع کسب و کارهای تجاری که باعث رشد آنها می شود، معروف است. بیش از ۱۰۰ نفر از فارغ التحصیلان آن در رشته های متنوع ودرشرکت های ثبت شده در داخل و خارج از کشور مشغول به کار هستند، درحالیکه ۲۰۰ نفر دیگر از اعضای آکادمی معتبر چین و آکادمی مهندسی چین، و دانشگاه ژجیانگ مترادف با کارآفرینی و رهبری هستند.
سایر تحولات نوآورانه شامل ایجاد یک پلتفرم سطح بالا برای تبادل مالکیت معنوی، و نیز تشکیل تعدادی از مخازن فکر، از جمله آکادمی توسعه منطقه غرب، مرکز تحقیقات ملی کشاورزی و توسعه روستایی و موسسه سیاست عمومی، که برای گسترش محدوده تحقیقات علوم اجتماعی ZJU وجود دارد.

چشم انداز جهانی


دانشگاه ژجیانگ دارای مشارکت استراتژیک با ۱۴۰ موسسه در خارج از کشور و بیش از ۳۰ کشور در سراسر جهان است. از جمله آنها شامل موسسات برجسته ای مانند کالج امپریال لندن، دانشگاه پرینستون و دانشگاه ایلینوی در اوربانا شامپاین هستند.

معرفی دانشگاه ژجیانگ در کشور چین

ZJU با گروهی از ۶۰۰۰ دانشجوی بین المللی و حدود ۸۰۰۰ معلم و دانش آموز که سالانه در برنامه های مختلف تبادلات خارج از کشور شرکت می کنند، به شدت از چشم انداز جهانی برخوردار است.
این دانشگاه با همکاری با دانشگاه های ادینبورگ و ایلینوی موسسات ZJU-UoE و ZJU-UIUC را در مرکز بین المللی Haining تاسیس کرده و حضور در خارج از کشور در کالج امپریال لندن را با برنامه های آینده برای ایجاد یک مدرسه بازرگانی چین و آمریکا با دانشگاه پنسیلوانیا.محیا کرده
هدف اصلی در میان اهداف ژجیانگ، آرزوی موفقیت برای تبدیل شدن به یک دانشگاه جهانی است، که به طور همزمان یک شخصیت چینی مشخص را حفظ می کند، در حالیکه سنت و مدرنیته با موفقیت ترکیب می شوند.

تحصیل در ژجیانگ

مراکز تحقیقاتی و موسسات موجود در دانشگاه:
مراکز تحقیقاتی مختلف در محوطه دانشگاه: از جمله ۶ مرکز تحقیقاتی مهندسی (تکنولوژی)، ۳ مرکز تحقیقاتی کلیدی تحقیقاتی علوم انسانی و علوم اجتماعی و ۱۳ آکادمی مستقل در این دانشگاه قرار دارند. علاوه بر این، ۱۶۷ موسسه پژوهشی در مدارس مختلف دانشگاه وجود دارد.

دستاوردهای پژوهشی

دانشگاه ژجیانگ اهمیت زیادی برای تحقیقات علمی دارد. این دانشگاه با دستاوردهای زیادی در تحقیقات علمی و کاربردی، نقش مهمی در توسعه علم و فناوری چین ایفا کرده است. در سال ۲۰۱۶، بودجه تحقیقاتی این دانشگاه بیش از ۳٫۵۱۸ میلیارد یوان بوده است.

انتشارات تحقیقاتی

مجله علمی دانشگاه ژجیانگ (ABC) – یک نشریه انگلیسی ویرایش شده توسط هیئت بین المللی دانشمندان برجسته چین و خارجی است. هدف از آن ارائه توسعه و دستاوردهای طولانی در تحقیقات علمی در چین و خارج از کشور به محافل علمی جهان است، به خصوص برای تحریک و تبادل آکادمیک بین دانشمندان چینی و همتایان خارجی آنها.

درباره محیط دانشگاه علم و صنعت

با مجموع ۱۱۳ هکتار، این پارک به عنوان یک منبع واقعی و پایگاه انسانی برای دانشجویان برای شروع کسب و کار با تکنولوژی پیشرفته و صنعتی شدن پیشرفت های تحقیقاتی خود ساخته شده
در حال حاضر بیش از ۱۰۰ شرکت انکوباتور سلامت شاخه های خود را در پارک تاسیس کرده اند و بیش از ۱۰ سازمان به پارک منتقل شده اند تا شرکت کنندگان خدمات و مشاوره در مورد قانون، امور مالی، سرمایه گذاری، درخواست ثبت اختراع و انتقال تکنولوژی را ارائه دهند.

بین المللی شدن

در سال ۲۰۱۶، تعداد کل دانش آموزان تمام وقت به ۴۸،۷۶۲ نفر رسیده است، از جمله بیش از ۲۴،۱۳۳ دانشجوی کارشناسی، بیش از ۱۵،۰۹۲ دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته کارشناسی ارشد و ۹،۵۳۷ نفر Ph.D. همچنین ۶،۲۳۷ دانشجوی خارجی و بیش از ۴۵۶۰۶ دانشجوی دوره های تحصیلات تکمیلی و غیر از دوره های تحصیلات بالینی و دبیرستان را در اختیار داشته است.

دوره های آموزشی در دانشگاه ژجیانگ

• Arts & humanities
 1. o Architecture
 2. o Archaeology
 3. o Languages, Literature & Linguistics
 4. o Art, Performing Arts & Design
 5. o History, Philosophy & Theology
• Life sciences
 1. o Sport Science
 2. o Veterinary Science
 3. o Biological Sciences
 4. o Agriculture & Forestry
• Social sciences
 1. o Politics & International Studies (incl Development Studies)
 2. o Geography
 3. o Sociology
 4. o Communication & Media Studies
• Engineering & technology
 1. o Electrical & Electronic Engineering
 2. o Chemical Engineering
 3. o General Engineering
 4. o Civil Engineering
 5. o Mechanical & Aerospace Engineering
• Clinical, pre-clinical & health
 1. o Medicine & Dentistry
 2. o Other Health
• Physical sciences
 1. o Physics & Astronomy
 2. o Mathematics & Statistics
 3. o Chemistry
 4. o Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences
• Psychology
 1. o Psychology
• Business & Economics
 1. o Economics & Econometrics
 2. o Business & Management
 3. o Accounting & Finance
• Computer Science
 1. o Computer Science
• Law
 1. o Law
• Education
 1. o Education

آمار کلیدی