معرفی دانشگاه ملی پلی تکنیک تامسک

معرفی دانشگاه ملی پلی تکنیک تامسک

معرفی دانشگاه ملی پلی تکنیک تامسکدر کشور روسیه: این دانشگاه اولین مدرسه مهندسی در سیبری و خاور دور روسیه بود که در سال ۱۸۹۶ افتتاح شد. امروز یکی از برجسته ترین موسسات تحقیقاتی در روسیه هست که تمرکز بر علوم و فنون کاربردی دارد. تامسک یک دانشگاه تحقیقاتی با سنت قدرتمند در زمینه فیزیک، مهندسی کاربردی و الکترونیک می باشد. اخیرا، فناوری نانو و انرژی جایگزین را به نمونه کارهای تحقیقاتی اضافه کرده اند. بودجه پژوهشی سالانه پژوهشی “تامسک پلی تکنیک” با مبلغ ۳۰ میلیون دلار در بین مدارس فنی و مهندسی کشور قرار دارد. تقریبا ده درصد بودجه از خارج از روسیه می آید؛ و رتبه دوم را در این دسته دارد.

تنها موسسه دانشگاهی فراتر از اورال است که یک رآکتور هسته ای در محوطه دانشگاه برای اهداف آموزشی دارد. تاسیسات هسته ای این دانشگاه از سال ۱۹۶۷ عملیاتی شده است و نقش مهمی در تلاش های تحقیقاتی ایفا کرده است.

این دانشگاه برنامه های متنوعی را ارائه می دهد و حدودا ۱۸۰۰۰ دانش آموز را به ثبت رسانده است.

با این حال، نقاط قوت آن در تدریس به مراتب فراتر از اعداد هستند. سیستم نگهداری را حفظ کرده تا آنکه فارغ التحصیلان را با کارفرمایان احتمالی متصل کند. در نتیجه، ۹۵ درصد از فارغ التحصیلان پیشنهادات شغلی در فارغ التحصیلی داشته اند.

هم جنین از طریق قرارداد های همکاری با مدارسی در آلمان، فرانسه، بریتانیا، جمهوری چک و قزاقستان، تعدادی از برنامه های دوگانه را ارائه می دهد. بیش از ۳۰۰۰ دانشجوی بین المللی در برنامه های آنجا ثبت نام کرده اند و تامسک پلی تکنیک را موسسه واقعا چند فرهنگی تشکیل می دهند. تعدادی از چند ملیتی ها از مایکروسافت، دانفوس، گروه  Lapp و گروه SolidWork واحد های تحقیقاتی در محوطه دانشگاه را اداره می کنند.

مهم ترین رشته های موجود:

علوم و فن آوری مواد،الکترونیک و نانو الکترونیک،دانش کامپیوتری،فیزیک هسته ای و فناوری،مهندسی نرم افزار، مهندسی نفت، سیستم های مهندسی زیست شناسی،تولید برق و حمل و نقل و…

هم اکنون دانشگاه پلی تکنیک تامسک ۹۶۶۲ دانشجو دارد که ۲۴۷۳ نفر از آنها دانشجویانی از کشورهای مختلف می باشند.

دانشگاه دارای خوابگاه دانشجویی می باشد.

هزینه های تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک تامسک:

جهت دریافت هزینه تحصیل (شهریه،هزینه جانبی، هزینه تحصیل در رشته  مورد نظر) با کارشناسان ما تماس بگیرید

۰۲۱-۲۲۲۲۰۳۳۵

 هزینه اقامت:

۱-۱)هزینه اقامت در خوابگاه دانشجویی:

۸۰۰ تا ۱۱۰۰ روبل در هر ماه

۱-۲)میانگین هزینه اجاره مسکن در ماه :

واحد یک خوابه  ۱۵تا ۲۵ هزار روبل و واحد سه خوابه ۲۵ تا ۳۵ هزار روبل می باشد.

۲) هزینه سه وعده غذا: در رستوران سطح متوسط برای دو نفر بین ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ روبل

۳) خرید از سوپر مارکت (شامل خواربار، لبنیات، میوه، سبزیجات و …): حدودا ۲۶۰۰ روبل

۴) باشگاه ورزشی: ماهیانه بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ روبل

۵) لباس (شلوار، پیراهن، کفش): از ۱۲۵۰۰ تا ۱۹۵۰۰ روبل

۶) هزینه برق، وسیله ی گرمایشی، آب: ۳۲۷۰ تا ۷۱۰۰ روبل

۷) پرداخت تعرفه یک دقیقه مکالمه داخلی: ۱ روبل

۸) اینترنت : ۶۰ مگا پیکسل داده نامحدود / ADSL: 300 تا ۵۲۵روبل

۹) هزینه حمل و نقل:

۱-۹) بلیط یک طرفه (حمل و نقل داخلی): ۱۸ روبل

۲-۹) بلیط تردد ماهانه: ۸۰۰ روبل

۳-۹) تاکسی (۱ کیلومتر): ۱۲ تا ۲۰ روبل

۴-۹) تاکسی از مبدا (تعرفه معمولی): ۵۰ تا ۱۱۰ روبل

۵-۹) بنزین: لیتری ۳۶ تا ۳۹ روبل

۱۰) بلیط سینما: ۲۵۰ تا ۳۰۰ روبل

شهر تامسک:

تامسک در سال ۱۶۰۴ تأسیس شد و به عنوان یک قلعه، یک شهر تجاری، مرکز طوفان طلایی و مرکز یک استان بزرگ که چندین منطقه از روسیه و قزاقستان امروز را تشکیل می داد، شناخته می شود.

چهار دانشگاه در عرض یک و نیم کیلومتر تاسیس می شود، هیچ شهر دیگری در جهان نمی تواند از چنین نزدیکی به موسسات آموزش عالی خود برخوردار باشد. دو دانشگاه دیگر نیز بسیار نزدیک هستند؛

معرفی دانشگاه ملی پلی تکنیک تامسک

بیش از ۷۲،۰۰۰ دانش آموز در کلاس های آموزشی در موسسات آموزش عالی تامسک شرکت می کنند، بنابراین از هر هشت نفر از ساکنان تامسک یک نفر دانش آموز این دانشگاه است.
تامسک دارای بسیاری از موسسات فرهنگی محلی است که شامل چندین نمایشگاه تئاتر، تئاتر کودکان و تئاتر عروسکی می شود. سالن های بزرگ کنسرت در این شهر عبارتند از سالن کنسرت و سالن ورزش

. این شهر همچنین دارای مراکز فرهنگی اختصاصی به زبان های آلمانی، لهستانی و تاتاری است.

یکی از ویژگی های قابل توجه تامسک، معماری زیبای آن است که توسط دستان کارشناسان ارشد اروپا ساخته شده است:

مارفلد، گوت و اورزسکو (لهستان)، لانگر (اتریش)، گاست (اسکاتلند)، گیبتر (فرانسه)، تورسکی ).

شاهکارهای آنها از ژانرهای مختلف که از اروپا گرفته شده اند، در تامسک تزئین شده اند.

معماری تامسک را همیشه باید ببینید، احتمالا هیچ کس به تنوع سبک های معماری تامسک بی تفاوت نیست. در اینجا شما می توانید معماری چوبی، نیو نور، باروک، کلاسیک، رنسانس، و اکولایتیک پیدا کنید. معماران از سراسر جهان رویای “تسخیر” تامسک را که در قسمت شرقی سیبری غرب واقع شده بودند و رویای یک پتانسیل فرهنگی فوق العاده ای داشتند، روی آوردند. آنها موفق به ایجاد یک گوشه اروپایی در یک شهر استانی روسیه شدند که دانشمندان و افراد باتجربه را از سراسر جهان جذب کردند. هر یک از آنها تأثیر زیادی بر تاریخ و فرهنگ شهر داشته و آن را به روز می کند و بیانگر آن است.

آدرس وب سایت دانشگاه: www.tpu.ru