دانشگاه سچنوا مسکو Sechenov university

معرفی دانشگاه سچنوا مسکوSechenov university
یکی از قدیمی ترین دانشکده های پزشکی در روسیه که در سال ۱۷۵۸ به عنوان مرکز پزشکی امپراطوری مسکو تاسیس شد.
این نام بعد از ایوان سچنف، یکی از فارغ التحصیلان دکترای امپراطور مسکو نامیده شد و به عنوان «پدر فیزیولوژی روسی» شناخته می شود. این نهاد در سال ۱۹۳۰ مستقل شد، هم چنین ۲۵۰ سالگی خود را در سال ۲۰۰۸ جشن گرفت. دانشگاه سچنوا همچنین عضو پروژه پیشرفت تحصیلی روسیه است.

دانشگاه سچنوا مسکو Sechenov university

دانشگاه سچنف در همکاری با وزارت آموزش و پرورش مسکو یک سیستم کلاس های پزشکی حرفه ای را در مدارس متوسطه به عنوان بخشی از آموزش پیش دانشگاهی ایجاد کرد. هدف اصلی آموزش در این کلاس ها فراهم کردن دانش آموزان از امکان انتخاب آگاهانه حرفه است.
این دانشگاه شامل ۷ دانشکده، ۱۴۴ واحد، موسسه آموزش حرفه ای، و شعبه دانشگاه سچنوا در باکو (آذربایجان)، ۵ موسسه تحقیقاتی، ۲۵ مرکز علمی و آموزشی بالینی، مرکز شبیه سازی با بیمارستان مجازی “Mentor Medicus”، مرکز شبیه سازی مهارت های جراحی Praxi Medica ، کتابخانه پزشکی علمی مرکزی با ۲۲ بیمارستان می باشد.
این دانشگاه همکاری با دانشگاه و سازمان های مختلف خارجی دارد. هم چنین دانش آموزان فرصتی برای انجام کارآموزی اداری در کلینیک های بین المللی دارند.

مهم ترین رشته های موجود:

زمینه های اصلی تحقیقاتی این دانشگاه پزشکی مولکولی، پزشکی ، داندانپزشکی، پزشکی احیا کننده، داروسازی ، اطفال ، پرستاری، اقتصاد و بسیاری از رشته های تخصص پزشکی از قبیل قلب و عرق، مغز و اعصاب، پوست، شاخه های مختلف جراحی ، روانشناسی و… می باشد.
هم اکنون این دانشگاه ۱۵۰۰۰ دانشجو دارد که تعداد ۲۲۰۰ نفر از آنها از کشورهای دیگر می باشند.

هزینه های تحصیل  در دانشگاه سچنوا مسکو:

جهت دریافت هزینه تحصیل (شهریه،هزینه جانبی، هزینه تحصیل در رشته  مورد نظر) با کارشناسان ما تماس بگیرید

۰۲۱-۲۲۲۲۰۳۳۵

هزینه ها:

۱) هزینه اقامت:
میانگین هزینه اجاره مسکن:
در ماه واحد یک خوابه ۴۵ تا ۷۵ هزار روبل و برای واحد سه خوابه۸۰ تا ۲۰۰ هزار روبل می باشد.
۲) هزینه سه وعده غذا: در رستوران سطح متوسط برای دو نفر بین ۱۸۰۰ تا ۳۵۰۰ روبل
۳) خرید از سوپر مارکت (شامل خواربار، لبنیات، میوه، سبزیجات و …): ۲۲۵۰ تا ۴۱۲۰ روبل
۴) باشگاه ورزشی: ماهیانه بین ۱۷۰۰ تا ۵۰۰۰ روبل
۵) لباس (شلوار، پیراهن، کفش): از ۱۵۰۰۰ تا ۳۳۰۰۰ روبل
۶) هزینه برق، وسیله ی گرمایشی، آب: ۵۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ روبل
۷) پرداخت تعرفه یک دقیقه مکالمه داخلی: ۱٫۹۶ روبل
۸) اینترنت : ۶۰ مگا پیکسل داده نامحدود / ADSL: 451.31 روبل
۹) هزینه حمل و نقل:
۱-۹) بلیط یک طرفه (حمل و نقل داخلی): ۴۳ تا ۵۵ روبل
۲-۹) بلیط تردد ماهانه: ۱۷۰۰ تا ۲۰۵۵ روبل
۳-۹) تاکسی (۱ کیلومتر): ۹ تا ۲۰ روبل
۴-۹) تاکسی از مبدا (تعرفه معمولی): ۹۹ تا ۲۰۰ روبل
۵-۹) بنزین: لیتری ۳۸ تا ۴۲ روبل
۱۰) بلیط سینما: ۳۵۰ تا ۵۰۰ روبل

معرفی شهر مسکو:

پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر کشور روسیه است. این شهر با جمعیتی بیش از ۱۳ میلیون نفر، بزرگترین شهر در قاره اروپا و یازدهمین شهر پرجمعیت در جهان است. مسکو از مهمترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و ترابری فدراسیون روسیه و اروپا به‌شمار می‌آید. این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه مرکزی فدرالی در روسیه اروپایی واقع شده‌است. متروی مسکو که یکی از قدیمی‌ترین خطوط متروی شهری در جهان به حساب می‌آید دارای ساختار ریلی عجیب و هوشمندانه است. معماری متروهای مسکو بر روی تاریخ و فرهنگ این کشور تمرکز دارد و با توجه به نزدیک شدن به جام جهانی ۲۰۱۸ متروی مسکو شاهد سرمایه‌گزاری‌های بیشتری بوده است.

اماکن دیدنی و تاریخی مسکو:

میدان سرخ بعنوان میدان اصلی و مرکزی مسکو شناخته شده است چرا که تمامی خیابان های اصلی مسکو که به بزرگراههای اصلی روسیه می رسند به این میدان متصل هستند. میدان سرخ وقایع مهمی را در تاریخ روسیه در خود جای داده است و علاوه بر اینکه در مرکز مسکو قرار دارد قلب کشور روسیه نیز بشمار می رود.
کرملین ( به معنی دژها یا قلعه های روسیه ) نیز همانند میدان سرخ در قلب مسکو قرار دارد ، کرملین شامل پنج کاخ و چهار کلیسای جامع می شود که دور تا دور آنها توسط دیوار و برج های کرملین محاصره شده است. بزرگترین کاخ این مجموعه کاخ بزرگ کرملین است که دارای ۷۰۰ اتاق می باشد و مربوط به قرن ۱۹ میلادی است. کرملین در روزهای پنجشنبه باز نیست و عکاسی داخل کاخ های آن ممنوع می باشد.

دانشگاه سچنوا مسکو Sechenov university

کلیسای جامع سنت باستل، حتی اگر تا به حال به مسکو سفر نکرده باشید حتما بارها تصاویر این گنبدهای رنگی زیبا در میدان سرخ را دیده اید. این کلیسای جامع در قرن ۱۶ به منظور بزرگداشت پیروزی روسیه در برابر لهستانی ها ساخته شده است. سنت باسیل شاهکار هنر ارتودوکس بحساب می آید و سمبل شهر مسکو شناخته شده است.
موزه ترتیاکوف در مسکو موزه تاریخ هنر روسیه می باشد که توسط پاول میخایلوویچ ترتیاکوف که یک بازرگان روس بوده است این کلکسیون طی سالهای متوالی جمع آوری شده است.این گالری در خانه ای که خانواده ترتیاکوف در سال ۱۸۵۱ خریداری کرده بودند قرار دارد و…

آدرس وب سایت دانشگاه: www.sechenov.ru
آدرس پستی دانشگاه : ۲-۴ Bolshaya Pirogovskaya st., 119991 Moscow, Russia