معرفی دانشگاه داغستان Dagestan State Medical University در کشور روسیه

معرفی دانشگاه داغستان

معرفی دانشگاه داغستان Dagestan State Medical University در کشور روسیه

دانشکده پزشکی دانشگاه داغستان که در سال ۱۹۳۲ تاسیس شده است، یک موسسه غیرانتفاعی دولتی است که در شهر بزرگ ماخچکلا واقع شده است.
موسسه پزشکی دولتی داغستان دارای تاریخچه منحصر به فرد، سنت های با شکوه و خوب، ده ها تجربه در آموزش و پرورش و آموزش متخصصان است. همه اینها به موسسه پزشکی اجازه می دهد که به موفقیت و دستاوردهای آن در زمینه های پزشکی مختلف افتخار کند. در تاریخ مؤسسه پزشکی اسامی مربیان و دانشمندانی قرار گرفته اند که مقامات اخلاقی، علمی و آموزشی آنها به شکل گیری و توسعه و تبدیل شدن به یک مرکز بزرگ علمی و پزشکی قفقاز شمالی کمک کردند.

فارغ التحصیلان دانشگاه دولتی دولتی داغستان در مؤسسات پزشکی مختلف جمهوری روسیه و کشورهای خارجی کار می کنند و مراکز تحقیقاتی بزرگ پزشکی و علمی را اداره می کنند.
در طول سال های اخیر این دانشگاه تبدیل به یک مدرسه واقعی از هنر پزشکی شده است. تعداد فارغ التحصیلان دانشگاه پزشکی بیش از ۲۷۰۰۰ پزشک است که در تمام نقاط کشور کار می کنند. بسیاری از آنها فراتر از مرزهای جمهوری شناخته می شوند. فارغ التحصیلان به وضوح تعهدات پزشک خود را برآورده می کنند، دانش و توانایی خود را برای ارتقاء سلامت مردم به اشتراک می گذارند و هم چنین به طور مداوم مهارت های خود را بهبود می بخشند.
در حال حاضر، دانشگاه پزشکی دولتی، مرکز آموزشی، علمی و پزشکی بزرگی است. امروزه دانشگاه پزشکی دولتی شهر داغستان دارای مرکز شناخته شده ای برای آموزش علم و فرهنگ نوآورانه منطقه است. این دانشگاه بهترین سنت های بومی را حفظ می کند.

رشته های موجود:

رشته های موجود در دانشگاه داغستان

پزشکی- دندانپزشکی- داروسازی- اطفال- پرستاری- تخصص های پزشکی

هزینه های تحصیل

جهت دریافت هزینه تحصیل (شهریه،هزینه جانبی، هزینه تحصیل در رشته  مورد نظر) با کارشناسان ما تماس بگیرید

۰۲۱-۲۲۲۲۰۳۳۵

هزینه ها:

۱) هزینه اقامت:
هزینه خوابگاه دانشجویی سالانه ۴۰۰ دلار می باشد.
میانگین هزینه اجاره مسکن در ماه:
واحد یک خوابه برای هر ماه از ۱۳ تا ۱۶ هزار روبل و واحد سه خوابه برای هر ماه از ۲۰ تا ۳۰ هزار روبل می باشد.
۲) هزینه سه وعده غذا: در رستوران سطح متوسط برای دو نفر بین ۱۰۰۰ تا ۱۸۰۰ روبل
۳) خرید از سوپر مارکت (شامل خواربار، لبنیات، میوه، سبزیجات و …): ۱۶۰۰ تا ۳۴۰۰ روبل
۴) باشگاه ورزشی: ماهیانه بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ روبل
۵) لباس (شلوار، پیراهن، کفش): از ۱۲۰۰۰ تا ۱۹۰۰۰ روبل
۶) هزینه برق، وسیله ی گرمایشی، آب: از ۳۹۰۰ تا ۸۵۰۰ روبل
۷) پرداخت تعرفه یک دقیقه مکالمه داخلی: ۱ تا ۳ روبل
۸) اینترنت : ۶۰ مگا پیکسل داده نامحدود / ADSL 350 تا ۵۰۰ روبل
۹) هزینه حمل و نقل:
۱-۹) بلیط یک طرفه (حمل و نقل داخلی): ۱۷ تا ۱۸ روبل
۲-۹) بلیط تردد ماهانه: ۸۰۰روبل
۳-۹) تاکسی (۱ کیلومتر): ۱۲ تا ۱۶ روبل
۴-۹) تاکسی از مبدا (تعرفه معمولی): ۴۰ تا ۶۰ روبل
۵-۹) بنزین: لیتری ۳۵ تا ۳۸ روبل
۱۰) بلیط سینما: ۲۰۰ تا ۳۵۰ روبل

معرفی شهر داغستان:

این واحد فدرال، در سواحل غربی دریای خزر و در قسمت شرقی ناحیه قفقاز واقع شده‌است. مرکز و بزرگترین شهر آن مَخاچ‌قلعه نام دارد که در سواحل دریای خزر بنا شده‌است. پس از شهر مخاچ‌قلعه، شهر دربند مهمترین شهر این جمهوری به حساب می‌آید. داغستان حدود ۲٫۹ میلیون نفر جمعیت دارد. نیاکان مردم داغستان از اقوام مختلف اهل قفقاز هستند، به واسطه حضور گروه‌های قومی بسیار گوناگون در این سرزمین به‌جز زبان روسی، بیش از ۳۰ زبان محلی نیز در داغستان صحبت می‌شود. نام داغستان از کلمات «داغ» که در زبان‌های ترکی به معنای کوه است و «ستان» که در زبان‌های ایرانی به معنای «جای یا سرزمین» است، ترکیب شده‌است.

فرهنگ شهر داغستان

روند اسلامی شدن که در داغستان از قرن هفتم تا قرن شانزدهم میلادی ادامه داشت، با رواج زبان عربی و فرهنگ کتابت عربی همراه بود. این امر انگیزه‌ای بود برای ساخت مکتب‌خانه‌ها و مدارس و یادگیری زبان قرآن و رواج ادبیات قرآنی. این دوره به چند مرحله تقسیم می‌شد. مرحله اول – قرون دهم تا پانزدهم که در آن زمان اسلام در داغستان رواج یافت؛ و همراه با دین اسلام، زبان عربی نیز در آنجا ریشه دواند. در این مرحله، دست‌نوشته‌هایی از شرق عربی به داغستان رسیدند. اما همزمان، داغستانی‌ها، نه تنها به مطالعه این دست‌نوشته‌ها می‌پرداختند، بلکه آنها را رونویسی می‌کردند. بطور موازی یک مرحله دیگر جریان داشت: از قرن دهم داغستانی‌ها، دستنوشته‌های خاص خود را به زبان عربی خلق کردند، زبان نوشتاری میانجی بین اقدام مختلف داغستان در دوره‌ای زبان عربی بود.

آدرس وب سایت دانشگاه: www.dagsmu.ru

تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه