معرفی دانشگاه بغازیچی در کشور ترکیه

معرفی دانشگاه بغازیچی در کشور ترکیه

دانشگاه Bogaziçi یکی از ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان در رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۸ است. کلاس ها به زبان انگلیسی تدریس می شود و اولین موسسه آموزش عالی آمریکاییست که در خارج از ایالات متحده شکل گرفت. دانشگاه بغازیچی به عنوان شاخه ای از کالج رابرت در سال ۱۸۶۳ توسط دو آمریکایی با دیدگاهی متفاوت از آموزش تاسیس شد تا دانشجویان با بهترین امکانات آموزشی در محیطی متشکل از دموکراسی، استقلال عمل و آزادی تفکر آموزش ببینند و رشد کنند و این دیدگاه به عنوان میراث و سنت همچنان در هسته اولیه دانشگاه بغازیچی باقی مانده است. بغازیچی در واقع یک شهر دانشگاهیست و ۶ پردیس دارد که در هر دو قسمت آسیایی و اروپایی استانبول گسترش پیدا کرده است. دانشگاه در حال حاضر به طور کامل توسط دولت محلی اداره می شود ولی هنوز برخی ارتباطات خود با امریکا را حفظ کرده است.

مراکز تحقیقاتی دانشگاه

دانشگاه بغازیچی دارای ۲۴ مرکز تحقیقاتی، ۴ دانشکده، ۶ انستیتو است که به بخش های متنوع تقسیم می شوند. این دانشگاه مجموعه ای از امکانات ورزشی را به دانشجویان ارائه می دهد و برگزاری مسابقات سالانه جام حذفی و بین دانشکده ای از بزرگترین اتفاقات تقویم دانشگاهی بغازیچی می باشد. همچنین دانشگاه برنامه های موسیقی کلاسیک را به صورت هفتگی سازمان دهی می کند و هنرمندان مشهور جهان را برای اجرا در سالن آلبرت دعوت می کند. دانشگاه بغازیچی بیش از ۴۰ باشگاه دانشجویی، هنر و فعالیت های ورزشی را ساپورت می کند و خدمات متفاوت بهداشتی، سلامت و مشاوره ای را در اختیار دانشجویان و اساتید قرار می دهد. مجموعه رفاهی و مسکونی دانشگاه بغازیچی سعی دارد زندگی آزادانه و شاد را برای دانشجویان فراهم کند. ارائه امکانات خوابگاهی یکی از اولویت های دانشگاه بغازیچی است و برهمین اساس اتاق ها و آپارتمانهای مختلفی را بر حسب انتخاب دانشجو در اختیار آنها قرار می دهد.

اعضای هیئت علمی

دانشگاه بغازیچی تنوعی از دانشجویان و اساتید را از سراسر جهان در خود جای داده است، ۱۷ درصد از اعضای هیئت علمی دانشگاه و همچنین از بین ۱۲۰۰۰ دانشجو حدود ۸% آنها (معادل ۱۰۰۰ نفر) خارجی هستند و این نسبت روز به روز در حال افزایش است. این دانشگاه عضوی ازشبکه های دانشگاهی بین المللی مختلف است از جمله: IAU (انجمن بین المللی دانشگاهی)، Magna Charta Universitatum، EUA (انجمن دانشگاههای اروپا)، اتحادیه دانشگاههای مدیترانه ای، شبکه دانشگاههای دریای سیاه، انجمن اروپایی آموزش مهندسی.

رشته های تحصیلی مهم در دانشگاه بغازیچی:

ژنتیک و بیولوژی مولکولی،مهندسی پزشکی، روانشناسی، مدیریت، علوم سیاسی و روابط بین الملل، مهندسی، مدیریت گردشگری، هنر،ادبیات و زبان انگلیسی، محیط زیست، مهندسی زلزله،ژئوفیزیک، جامعه شناسی، مدیریت تجارت بین الملل، مهندسی خودرو، مگاترونیک، MBA، مهندسی صنایع، علوم آموزشی، روانشناسی بالینی، زبان شناسی، تاریخ
هزینه تحصیل در دانشگاه بغازیچی:

جهت دریافت هزینه تحصیل (شهریه،هزینه جانبی، هزینه تحصیل در رشته مورد نظر) با کارشناسان ما تماس بگیرید
۰۲۱-۲۲۲۲۰۳۳۵

هزینه زندگی:

۱) هزینه خوابگاه دانشجویی:
۲) هزینه مسکن: اجاره آپارتمان با یک تا ۳ اتاق خواب ماهیانه بین ۷۰۰ تا ۴۵۰۰ (TL)
۳) هزینه غذا:
۱-۳) هزینه هر وعده غذایی در سالن غذا خوری دانشگاه سابانچی
۲-۳) هزینه سه وعده غذا در رستوران سطح متوسط برای دو نفر بین ۶۰ تا ۱۲۰ (TL)
۳-۳) خرید از سوپر مارکت (شامل خواربار، لبنیات، میوه، سبزیجات و …): ۱۵۰ تا ۲۷۰ (TL)
۴) باشگاه ورزشی: ماهیانه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ (TL)
۵) لباس (شلوار، پیراهن، کفش):
۶) هزینه برق، وسیله ی گرمایشی، آب: ماهیانه ۱۹۲ تا ۵۰۰ (TL)
۷) پرداخت تعرفه یک دقیقه مکالمه داخلی: ۰٫۳۳ تا ۰٫۷۵ (TL)
۸) اینترنت : ۶۰ مگا پیکسل داده نامحدود / ADSL: 50 تا ۹۰ (TL)
۹) هزینه حمل و نقل:
۱-۹) بلیط یک طرفه (حمل و نقل داخلی): ۲٫۳۰ تا ۳٫۵۰ (TL)
۲-۹) بلیط تردد ماهانه: ۱۸۰ تا ۲۰۵ (TL)
۳-۹) تاکسی (۱ کیلومتر): ۲٫۱ تا ۳ (TL)
۴-۹) تاکسی از مبدا (تعرفه معمولی): ۳٫۴۵ تا ۵ (TL)
۵-۹) بنزین: لیتری ۵ تا ۵٫۵ (TL)
۱۰) بلیط سینما: ۱۵ تا ۲۵ (TL)
۱۱) هزینه کتاب: ۱۰۰ دلار
۱۱) مجموع هزینه زندگی در استانبول: ۸۵۰۰ (TL)

آدرس وب سایت دانشگاه: http://www.boun.edu.tr

دیگر امکانات

دو سالن غذاخوری در محوطه وجود دارد که دانشجویان میتوانند با قیمتی متعدل در آنجا غذا بخورند. همچنین یک رستوران، ۸ کافه تریا، ۶ غذاخوری در جاهای مختلف قرار دارند. کلوب های سرگرمی، عمارت سبز و عمارت موراد از مکانهای تفریحی و سرگرمی دانشگاه هستند.

خدمات بهداشتی
دانشگاه خدماتی جامع در زمینه پزشکی و دندانپزشکی به دانشجویان ارائه میدهد. این خدمات شامل چک آپ پزشکی و خدمات روزانه میباشد. مرکز بهداشت شامل کلینیکهای گوناگون از جمله بیماریهای داخلی، گوارش و درماتولوژی، روانپزشکی، بیماریهای قفسه سینه و غیره میباشد