راه های موفقیت در کنکور برای دانش آموزان

روش موفقیت در کنکور برای دانش آموزان

هر سال تعداد زیادی دانش آموز برای شرکت در کنکور ثبت نام میکنند از این تعداد دانشآموزانی هستند که کنکور برای آنها اهمیت خاصی ندارد و به دنبال قبولی در آن نیستند . اما عده ای به شدت به دنبال قبولی در کنکور هستند و برای آن برنامه ریزی میکنند، طرف صحبت ما در این مطلب با این دانش آموزان است .

مشکل دانش آموزانی که در کنکور شرکت کرده اند هماهنگ کردن زمان برای خواندن درس های آزمون و کنکور همزمان با حضور در مدرسه است و این مشکل زمانی بیشتر میشود که رقبای دانش آموزان از وقت و زمان آزادتری برای مطالعه دروس کنکور دارند.این مسئله برای دانش آموزانی که سطح درسی خوبی در مدرسه هم ندارند خیلی بزرگ تر است و آنها روحیه خود را برای تلاش از دست می دهند.

در این مطلب با شما درباره نحوه مطالعه دانش‌آموزان، همزمان با مدرسه صحبت می کنیم.

یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین عوامل پیشرفت یا شکست در کنکور، برنامه‌ریزی است. باید تلاش کنید تا یک برنامه صحیح و اصولی برای خود تنظیم کنید و طبق همان برنامه پیش بروید.

باید یک برنامه‌ریزی هفتگی داشته باشید و در این برنامه به ساعات مدرسه و نیز اوقاتی که باید هر روز برای تکالیف خود اختصاص دهید، توجه کنید.

در برنامه ریزی خود حتما به قدرت و انرژی بدنی خود توجه کنید و بیش از حد از خود کار نکشید. برنامه ای مبتی بر واقعیت داشته باشید. شما هم مثل هر انسان دیگری به استراحت و تفریح احتیاج دارید بنابرای در برنامه ریزی خودتون باید واقع گرا باشید .

به خودتان انرژی مثبت بدهید و برای بهترین نتیجه تلاش کنید ، رسیدن به رتبه عالی در کنکور نشدنی نیست در سالهای گذشته خیلی ها به این رتبه ها دست یافته اند ، چرا شما یکی از آنها نباشید.

موسسه خوارزمی برای موفقیت شما در کنکور برنامه های ویژه ای دارد هر دانش آموز با یک راه کار منحصر به فرد می تواند در کنکور موفق شود ، با مشاورین ما در موسسه خوارزمی تماس بگیرید.

منظم باشید ، اگر تا به امروز هم دانش آموز منظمی نبوده اید باید بدانید یکی از راه های موفقیت شما نظم در انجام کارهای روزمره است.باید به طور کلی اوضاع برنامه های زندگیتان را در دست بگیرید. برای تاکیید بیشتر با نظم جلو بروید.

برنامه ریزی برای درس خواند کنکور

اصل مهم دیگری که به شما در این مسیر کمک میکند حمایت خانواده شما در این دوران است . کم کردن رفت و آمدها و میهمانی ها و اساسا هر برنامه ای که شما را از برنامه ریزی درسی تان دور میکند و باعث می شود از نظم روزانه خود خارج شوید.

اولین رقیب شما خود شما هستید پس با خودتان رقابت کنید هر روز باید بیشتر و موفق تر از روز قبل خود باشید از خودتان تست و آزمون بگیرید، از بحث های منفی و بی مورد درباره کنکور فاصله بگیرید و هر روز به خودتان و دوستانتان از موفقیت در کنکور و تلاشتان بگویید.

اعتماد به نفس داشته باشید با تلاش و برنامه ریزی درسی که شما دارید قبولی از آن شماست پس قوی و با اعتماد به نفس درس بخوانید و فکر کنید.

مهمترین مرجع درسی شما ، کتابهای درسی است که میخوانید ، درس های مدرسه را هم جدی بگیرید از درس و کتاب درسی خود فاصله نگیرید … سوالات از همان کتاب های درسی که شما در حال مطالعه آنها هستید طراحی میشود.

 

کمی بالاتر در مورد اینکه شما هم به تفریح احتیاج دارید صحبت کردیم برای اینکه سوتفاهم نشود باید بگوییم تفریح دانش آموز کنکوری با تفریح بقیه دانش آموزان متفاوت است و شما نمیتوانید یک روز کامل و یا ساعت طولانی را برای تفریح و استراحت در نظر بگیرید ، در زمان برنامه ریزی برای کنکور تفریح و استراحت شما باید حداقل زمان ممکن را در بربگیرد.