انتخاب موضوع پایان نامه

انتخاب موضوع پایان نامه اصل اساسی در نوشتن پایان نامه

ما در موسسه خوارزمی با بهره گیری از اساتید و مشاورین مجرب میتوانیم به شما در انتخاب موضوع پایان نامه شما همراهی تان کنیم . شما با انتخاب یک موضوع مناسب با توجه به مقطع تحصیلی و رشته ای که در آن درس میخوانید میتوانید یک پایان نامه حرفه ای بنویسید که برای رزومه تحصیلی و آینده شما هم مفید باشد.

نوشتن پایان نامه با موضوعاتی که بار علمی و یا کاربردی ندارند نمیتوانند جزو افتخارات تحصیلی شما محسوب شود، اما از آن طرف هم انتخاب یک موضوع سخت که نتوانید درباره آن تحقیقات جامع ای انجام دهید و در روز دفاع پایان نامه به خوبی از آن دفاع کنید هم میتواند برای شما چالش مشکل سازی باشد.

موسسه خوارزمی در طرح مشاوره موضوع پایان نامه شما را فقط در انتخاب یک موضوع مناسب و کاربردی همراهی میکند .انتخاب موضوع پایان نامه مهمترین قدم در مسیر یک پژوهش با کیفیت است.

مشکل دانشجویان کارشناسی ارشد در انتخاب موضوع پایان نامه

در دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به دلیل کم تجربگی در انجام تحقیق و پژوهش، یک معضل و دغدغه آزار دهنده است. عدم آشنایی دانشجو با پایگاه های علمی و منابع معتبر برای تحقیق و پژوهش مشکل بعدی این دانشجویان است. همه این مسائل باعث می شود که مرحله انتخاب موضوع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، به یک مرحله سخت تبدیل شود.

مراحل انتخاب موضوع تا دفاع از پایان نامه در بیشتر دانشگاه های ایران تقریبا مشابه تمام سیستم های آموزش عالی دنیا یک پروسه مشخص و تعریف شده را در بر می گیرد.

انتخاب موضوع پایان نامه

روند تهیه و ارائه پایان نامه ، آنقدر دشوار است که ذهن دانشجویان را مشغول میکند. به این جهت همه اساتید موظف هستند که به دانشجویان برای ارائه و انجام پایان نامه موفق در رشته های مختلف کمک و راهنمایی لازم را ارائه نمایند.مشخص است که در دانشگاه های مختلف میزان سخت گیری و کمک استادهای راهنما به دانشجویان برای انتخاب موضوع، انجام پایان نامه متفاوت است.

در بعضی از دانشگاه ها استاد راهنما موضوع پایان نامه را برای دانشجویان مشخص میکند و در برخی دیگر انتخاب موضوع هم بر عهده دانشجو است.

نگارش پایان نامه کار ساده ای نیست. گروه مشاوره موسسه خوارزمی با مشاوره به شما دانشجویان در زمینه انتخاب موضوع و به دست آوردن منابع معتبر پژوهشی ، شما را همراهی میکند.

یکی از وجوه متمایز موسسه خوارزمی نسبت به موسسات پژوهشی دیگر در زمینه مشاوره پایان نامه خدمات مشاوره ای و آموزشی است، به این معنی که در تمامی مراحل پایان نامه به شما آموزش های لازم داده خواهد شد.