مزایای تحصیل در کشور آلمان

مزایای در کشور های اروپایی مدرن

مزایای تحصیل درکشور آلمان” هزینه تحصیل در آلمان به مراتب از کشورهایی مانند آمریکا، استرالیا، کانادا و حتی مالزی و اغلب کشورهای اروپایی بسیار کمتر می‌باشد. به‌طوری که در اکثر دانشگاه‌های آلمان هزینه‌ی تحصیل بین ۰ تا ۷۰۰ یورو متغیر و با پرداخت هزینه‌ی ناچیزی دانشجو از خدمات دانشجویی مانند کارت دانشجویی و کارت تخفیف حمل نقل شهری و تخفیفات برای خرید برخی کالاها و دیگر خدمات برخوردار می‌شود.

هزینه تحصیل در کشور آلمان به نسب کشور های آمریکا ،استرالیا، کانادا، وحتی کشور مالزی بسیار کمتر میباشد.هزینه دانشگاه های کشور آلمان بین ۰ تا ۷۰۰ یورو متغیر و با پرداخت هزینه ناچیز دانشجو میتواند از خدماتی چون کارت تخفیف دانشجویی،حمل و نقل شهری و تخفیف خرید کالاهای دیگر بر خوردار میشود.

نظام آموزشی کشور آلمان

در نظام آموزشی کشور آلمان دانشجو بعد از یک سال میتواند رشته تحصیلی خود را تغییر دهد و و تعداد دفعات تغییر رشته در کالج ها نیز نامحدود میباشد.
دانشجویان در صورت ورود به کشور آلمان با ویزای تحصیلی در صورت پذیرش در رشته های دیگر و دانشگاه های دیگر امکان تغییر در کشور المان برای آنها فراهم است.
و به راحتی میتوانند به رشته و دانشگاه مورد علاقه خود سوئیچ کنند و جهت تغییر ویزا نیز نیازی به مراجعه به کشور ایران و درخواست جدید نیست.

از دیگر مزایای تحصیل در کشور آلمان میتوان به تحصیل به زبان انگلیسی در برخی رشته هامانند(فیزیک،شیمی،اغلب رشته اغلب رشته های مهندسی،MBAو…)است.

از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در کشورآلمان ویزای دانشجویی است که به دانشجویان خارجی تعلق می‌گیرد، می باشد. ویزای دانشجویی در آلمان برای تمام طول تحصیل است.
علاوه بر این، دانشجویانی که در آلمان تحصیل می‌کنند امکان سفر به تمامی کشورهای عضو شنگن و سوئیس را با ویزای دانشجویی خود دارند. از دیگر مزایای ویزای دانشجویی آلمان این است.

که این ویزا محدودیت ورود نداشته و دانشجو به راحتی می‌تواند چندین بار به خارج از آلمان سفر کند. فارغ‌التحصیلان خارجی از دانشگاه‌های آلمان بعد از پایان تحصیل اجازه اقامت به مدت یک سال و نیم برای پیدا کردن کار در آلمان را دارند.

درصورت پیدا کردن کار در آلمان و بعد از حداقل دو سال کار و پرداخت مالیات، امکان درخواست برای دریافت کارت آبی (اقامت دائم) در آلمان وجود خواهد داشت.
امکان کار دانشجویی در حین تحصیل در کشور آلمان وجود داشته و این امر کمک به پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در کشور آلمان می نماید.