مزایای آموزش مجازی / موسسه خوارزمی پیشرو در آموزش مجازی در ایران

آموزش مجازی بعد از رونق استفاده از اینترنت بود که کاربرد پیدا کرد. خیلی از دانشجویان و سازمان های کوچک و بزرک برای آموزش مجازی علاقه نشان دادند و این باعث رشد روز افزون این حوزه شد.

مزایای استفاده از آموزش مجازی:

 

آموزش الکترونیک که ترجمه واژه E-Learning است گاه با نام آموزش مجازی Virtual Learningنیز شناخته می شود به نوعی از آموزش گفته می شود که بخش اصلی آن به صورت الکترونیکی و کامپیوتری انجام شود و برخلاف کلاس های حضوری دانشجو و استاد در یک مکان فیزیکی رو در روی یک دیگر نیستند و محتوای آموزشی با استفاده از روش های الکترونیکی (همچون فایل صوتی، ویدئو، ارتباط اینترنتی و تلفنی و …) به دانش آموز و یا دانشجو آموزش داده می شود.

برای استفاده از آموزش آنلاین به یک کامپیوتر (رایانه) احتیاج است.

آموزش مجازی و برگزاری کلاس آنلاین

عدم نیاز به حضور فیزیکی و رفت و آمد:

در آموزش مجازی به خاطر اینکه نیازی به حضور فیزیکی استاد و دانشجو در یک مکان و در یک زمان خاص نیست دانشجو میتواند در زمان فراغت خود از آموزش استفاده کند و هزینه رفت و آمد به کلاس درس هم از هزینه های دانشجو کم می شود.

هزینه به نسبت کمتر:

هزینه کلاس های مجازی کمتر از برگزاری کلاسهای حضوری است . بعد از تهیه فیلم آموزش مجازی میتواند چندین بار این آموزش را برای دانشجویان متفاوت استفاده کرد و هزینه ها را کاهش داد.نکته مهم تر آنکه آموزش مجازی امکان استفاده از آموزش را برای تعداد بیشتری از افراد جامعه مهیا میکند.

تنظیم سرعت یادگیری:

در اغلب مدل های آموزش مجازی دانش آموز و یا دانشجو  می تواند سرعت یادگیری مطالب را کاهش و یا افزایش دهد .

آموزش محتوای مورد نیاز:

کسانی که از آموزش مجازی استفاده میکنند میتوانند با توجه به سطح علمی خودشان و بسته به نیازشان فقط بخش هایی که لازم دارند را دنبال کنند. در نوع آموزش، دانشجو محور یادگیری است و خود این مسئله به تنهایی سرعت یادگیری را میتواند خیلی افزایش دهد.

جذابیت بصری و شنیداری:

در موسسه خوارزمی محتوای آموزش مجازی به روش های جدید و جذاب بصری و دیداری ساخته می شود و از کسل کنندگی و یکنواختی کتاب های قدیمی دیگر خبری نیست.

به روز بودن محتوا:

سرعت تولید یک فیلم خیلی بیشتر از ایجاد و برگزاری کلاس های حضوری و یا مهمتر از آن خیلی سریع تر از چاپ و نشر کتاب آموزشی است و همین نکته به روز بود محتوای آموزش مجازی را تایید میکند.

افزایش کیفیت یادگیری:

استفاده از محتوای بصری بخش های زیادی از مغز مخاطب را درگیر آموزش میکند و کمک می کند محتوای آموزش داده شده مدت زمان بیشتری در ذهن دانشجو بماند.

رعایت عدالت آموزشی:

امکان استفاده از آموزش برای کاربران مناطق دوردست و محروم (که فقط لپ تاپ و یا کامپیوتر در منطقه آنها وجود داشته باشد )را هم مهیا میکند، بنابراین عدالت و برابری آموزشی ایجاد می شود.

استفاده از اساتید در مکان های مختلف:

می توان از اساتید مجرب و با سطح دانش بالا که در مکان ها و دانشگاه های مختلف حضور دارند استفاده کرد.

مطالعه مجدد و چندباره:

هر دانشجو به هر تعداد دفعه که بخواهد می تواند از محتوای آموزشی استفاده کند و آن را مجددا مرور کند.

استفاده از جدیدترین متدهای آموزش و امکان استفاده از محتوا در حین سفر و کار و … و امکان یادگیری ضمن کار دیگر مزایای مهم آموزش مجازی به شمار می آید.

در موسسه خوارزمی تمامی دوره های درسی به صورت آنلاین و آموزش مجازی با به روز ترین متدهای آموزشی و با کیفیت بالا تهیه می شوند و شما میتوانید با صرف کمترین هزینه از فیلم های آموزشی و کلاس های مجازی موسسه خوارزمی استفاده کنید .