استرس امتحان , استرس , امتحان , بروز استرس , آزمون , مدیریت استرس مصرف غذای سالم

آشنایی با مدیریت استرس امتحان

موسسه خوارزمی مسئله مدیریت استرس امتحان را شرح می دهد.

بررسی مسئله مدیریت استرس :

اکثر دانش‌آموزان و حتی برخی از دانشجویان بابت امتحانات دوره تحصیل خود، نگرانی و استرس دارند. این افراد باید در امتحانات شرکت نمایند. و از طرفی، جهت دستیابی به نتیجه مطلوب، می‌بایست استرس را از خود دور نمایند. این مسئله را می‌توان با کمک استراتژی‌های مختلف حل نمود. در این بخش، تلاش می‌شود مسئله مذکور از زوایای مختلف مورد بازبینی قرار گیرد.

از مسائلی که منجر به بروز استرس در وجود دانش‌جویان می‌شود می‌توان به عدم وجود برنامه زمان‌بندی مناسب جهت مطالعه اشاره نمود. در مواقعی، ذهن افراد درگیر این مسئله می‌شود که چگونه می‌توانم در مدت‌زمان کوتاه برگزاری آزمون از تمامی اطلاعاتم در دستیابی به نتیجه بهتر استفاده نمایم؟ تمرکز بر سر این سؤال، استرس را در وجود فرد شعله‌ور خواهد ساخت. کمی از این استرس می‌تواند منجر به رشد و پیشرفت فرد شود. اما، مقدار زیاد آن باعث حالات منفی مانند عصبانیت و خستگی در فرد خواهد شد. بنابراین، بهترین راه‌حل، مدیریت استرس است.

راهکار پیشنهادی:

با توجه به مقدمه مطرح‌شده، در این بخش روش‌هایی برای کمک به دانش‌جویان به‌منظور مقابله با استرس پیشنهاد می‌شود:

  1. برنامه‌ریزی مناسب جهت مطالعه می‌تواند به شما در مدیریت استرس کمک نماید.
  2. برای کسب نتیجه مطلوب تلاش نمایید اما از خود، بیش از توانایی‌هایتان انتظار نداشته باشید.
  3. تلاش کنید مباحثی که در آن‌ها قوی نیستید را پیش از شروع برگزاری آزمون با هم‌کلاسی‌های خود بررسی نمائید.
  4. مصرف برخی از مواد ازجمله الکل و حتی برخی از داروها، مشکلاتی برای شما در طی مسیر دستیابی به هدف ایجاد خواهند نمود. در مقابل، خواب و تحرک کافی، و نیز، مصرف غذای سالم همراهان برگزیده شما خواهند بود.

 

برگرفته از: Reach Out