درباره آزمونOET

OET

درباره آزمونOET

آزمون OET که مخفف کلمه Occupational English Test می باشد برای ارزیابی توانایی زبانی وارتباطی شاغلین در رشته های مرتبط با پزشکی که علاقمند به کار در استرالیا، نیوزیلند و سنگاپورهستند می باشد. در واقع مختص پزشکان و پیرا پزشکان می باشد.

این آزمون نیز همانندآزمون های بین المللی زبان انگلیسی مانند IELTS یا TOEFLهر۴ مهارت اصلی زبان آموزان شامل Speaking , Writing , Reading , Listening را می سنجد که البته بر پایه واساس مباحث پزشکی میباشد.

مدارک کسب شده در ازمون oet به مدت ۲ سال اعتبار دارد فرم نمره دهی و امتیاز دهی این آزمون در هر یک از مهارت های ۴ گانه زبان به صورت A , B , C , D ,E می باشد که اکثر مراکز مهم و بنامدر سراسر جهان حداقل امتیاز B را قبول دارند حال آنکه در بسیاری از مراکز نمره C نیز قابل قبولمی باشد.

لازم به ذکر است این امتیاز در، تمامی مهارت ها می بایست از طرف داوطلب کسب شود. این آزمون با تاکید بر موضوعات پزشکی زیر می باشد.
Dentistry , Pharmacy , Dietetics , Podiatry , Nursing , Radiography , Occupational Therapy  Speech Pathology , Optometry , Veterinary Science , Physiotherapy , Medicine

مراحل ثبت نام در آزمون تافل بصورت تصویری

نحوه ثبت نام و هزینه ثبت نام آزمون تافل و موارد امتحانی آزمون