دانشگاه کوچ و هزینه های تحصیل در ترکیه

دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ و هزینه های تحصیل در ترکیه :دانشگاه کوچ در شهر استانبول، پر جمعیت ترین شهر اروپا، واقع شده است. استانبول مرکز اقتصادی و فرهنگی کشور ترکیه و مرز بین اروپا و آسیاست. این شهر در طی تاریخ هزار ساله اش مرکز سه امپراطوری بزرگ از جمله روم و عثمانی بوده و به همین دلیل زندگی در استانبول هر روز شما را با میراث فرهنگی و معماری اش در گوشه و کنار شهر هیجان زده می کند. استانبول یک شهری پر جنب و جوش، پیچیده و شگفت انگیز است و فرهنگ پر زرق و برق، مغازه¬های بزرگ و هیجان انگیز در انتظار شما به عنوان یک دانشجو است.

معرفی دانشگاه کوچ

دراین شهر حدود ۳۰ هزار دانشجوی خارجی وجود دارد و شما همیشه می توانید یک مکان شبیه کشور خود در بین جوامع مختلف، کلاب ها و مراکز مختلف جمعیت شهری پیدا کنید. استانبول و ترکیه یکی از بزرگترین مقاصد توریستی در دنیاست و دانشجویان از تخفیف ویژه برای ورود به موزه ها و تورهای داخلی و خارج از ترکیه بهره مند هستند. علاوه بر خود شهر استانبول، دانشجویان اغلب وقت خود را در ترکیه به بازدید از آثار باقی مانده از روم و بیزانسی در قلعه های غرب و جنوب ترکیه از جمله ایفسوس، شهرهای قدیمی و زیر زمینی قبل از میلاد مسیح، Capadoccia، و دره های آتشفشانی آن، سواحل آفتابی و وسیع بدروم، آنتالیا و کوههای غبار آلود از غرب دریای سیاه می پردازند. و سازمان امور بین الملل (ICO) یک روز خاص را برای دانشجویان جهت سفر به اطراف ترکیه تنظیم می کند تا دانشجویان با غذاهای مختص آن شهر، فرهنگ و مردمش آشنا شوند.

دانشگاه کوچ و هزینه های تحصیل در ترکیه

دانشگاه کوچ در سال ۱۹۹۳ به عنوان یک دانشگاه خصوصی غیر انتفاعی در استانبول ترکیه تاسیس شد. از زمان تاسیس آن، دانشگاه کوچ یکی از برجسته ترین دانشگاه های ترکیه بوده است که به دلیل کمک های قابل توجه به افزایش آموزش، دانش و خدمات داخلی و خارج از کشور متمایز است. محوطه زیبای Koç دارای شصت ساختمان دانشگاهی و اداری شامل آزمایشگاه ها، کتابخانه ها، خوابگاه ها، خوابگاه های اساتید، محل های اجتماعی، مرکز بهداشت و امکانات ورزشی می باشد.
دانشگاه Koç توسط موسسه بین المللی مشهور Vehbi Koç پشتیبانی می شود.

معرفی دانشگاه کوچ

این موسسه از زمان آغاز، استاندارهای جدیدی در زمینه پیشرفت و مدرنیته شدن کشور ترکیه از طریق ارتقاء آموزش و پرورش، بهداشت و فرهنگ بوجود آورد که از دستاوردهای بنیادی این طرح میتوان به تاسیس بیمارستان جهانی، موزه هایی که فرهنگ کشور ترکیه را نمایش می دهند و موسسات آکادمیک در تمام سطوح اشاره کرد. بنابراین دانشگاه کوچ تلاش میکند یک مرکز آموزش عالی باشد که کلاسهای آموزش جهانی را به دانشجویانش ارائه می دهد و با بوجود آوردن دانش جدید از طریق دانشکده های مختلف از این دانش به نفع جامعه استفاده می کند و دانشجویان با اخلاق، مسئولیت پذیر و شهروندانی درجه یک را به جامعه تحویل می دهد.

دانشکده های  موجود در دانشگاه کوچ

 

دانشگاه کوچ با دانشکده های علوم اجتماعی، علوم انسانی، علوم اداری و اقتصاد، علوم پایه، مهندسی، حقوق، پرستاری و پزشکی، ۲۲ رشته کارشناسی، ۲۹ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۲۵ رشته دکترا را ارائه می دهد و حدودا ۵۰۰۰ دانشجو دارد. سالانه از ۵۰ کشور دنیا دانشجویان زیادی در تمام مقاطع تحصیلی در این دانشگاه پذیرش می شوند. ۷۷ درصد از فارغ التحصیلان این دانشگاه جذب سازمانهای دولتی یا بین المللی در ترکیه یا خارج از کشور می شوند. بورسیه تحصیلی کامل یا جزئی برای دانشجویان ممتاز برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی فراهم شده است.

دانشگاه کوچ یک رکورد قابل توجه تحقیقاتی را ایجاد کرده و در حال حاضر دریافت کننده دومین میزان کمک های تحقیقاتی ترکیه از دولت ترکیه و اتحادیه اروپا است. اعضای هیئت علمی دانشگاه Koç نیز از موسسات معتبر مانند شورای پژوهشی اروپا برای پروژه های مختلف در حوزه های مختلف، کمک های قابل توجهی دریافت کردند.هدف اصلی سالهای آینده، ادامه روند تولیدات علمی با اثرات مثبت در نشریات معتبر و نزدیک شدن رکورد این دانشگاه به رکورد ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان است.
دانشگاه کوچ در تپه های Sariyer در شهر زیبای شهر استانبول، بیست دقیقه از سواحل دریای سیاه، در محاصره روستاهای جذاب و چشم انداز طبیعی سبز قرار دارد. دانشگاه از طریق گزینه های حمل و نقل منظم و راحت به مرکز شهر متصل می شود. دانشگاه Koç شامل یک کتابخانه، امکانات پیشرفته ورزشی، مرکز بهداشت ۲۴ ساعته، دفاتر پشتیبانی (پشتیبانی شغلی، مشاوره روانی، مهارت های علمی)، خوابگاه دانشجویی با ظرفیت ۲۲۳۰ نفر و Wi-Fi در سراسر محوطه دانشگاه می باشد، از دیگر امکانات موجود در محوطه دانشگاه فروشگاه مواد غذایی، بانک، پست، خشکشویی، کتابفروشی، کافه تریا و رستوران است.

رشته های شاخص موجود در دانشگاه کوچ:

کارشناسی: پزشکی، پرستاری، ژنتیک و بیولوژی مولکولی، تاریخ هنر، ادبیات زبان انگلیسی، روانشناسی، تاریخ، حقوق، مهندسی (کامپیوتر، صنایع، شیمی، مکانیک)
کارشناسی ارشد: فیزیولوژی پزشکی، میکروبیولوژی پزشکی، بیولوژی تولید مثل، مهندسی پزشکی، ژنتیک و بیولوژی مولکولی، پرستاری به زبان ترکی، اقتصاد، علوم سیاسی و روابط بین الملل، جامعه شناسی، MBA، مدیریت مالی، باستان شناسی وتاریخ هنر، روانشناسی، حقوق خصوصی و عمومی، مهندسی شیمی، مهندسی و علوم محاسباتی، مهندسی و علوم کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، مهندسی صنایع، شیمی، مهندسی مواد، ریاضی، مهندسی مکانیک، فیزیک، مهندسی فتونیک

معرفی دانشگاه کوچ

دکتری: پزشکی باروری، مهندسی پزشکی، ژنتیک و بیولوژی مولکولی، علوم اعصاب، پزشکی سلولی و مولکولی، پرستاری مرابتهای ویژه، پرستاری به زبان ترکی، مدیریت بازرگانی، باستان شناسی وتاریخ هنر، اقتصاد، روانشناسی، حقوق، جامعه شناسی، تاریخ، مهندسی شیمی، مهندسی و علوم محاسباتی، مهندسی و علوم کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، مهندسی صنایع، شیمی، مهندسی مواد، ریاضی، مهندسی مکانیک، فیزیک

 

داشتن مدرک زبان انگلیسی (تافل یا آیلتس) در زمان پذیرش الزامی است.

هزینه تحصیل در دانشگاه کوچ

جهت دریافت هزینه تحصیل (شهریه،هزینه جانبی، هزینه تحصیل در رشته  مورد نظر) با کارشناسان ما تماس بگیرید

۰۲۱-۲۲۲۲۰۳۳۵

هزینه زندگی:

۱) هزینه خوابگاه دانشجویی:
هزینه اتاق دو نفره ماهیانه ۱۰۵ دلار می باشد.
۲) هزینه مسکن: اجاره آپارتمان با یک تا ۳ اتاق خواب ماهیانه بین ۷۰۰ تا ۴۵۰۰ (TL)
۳) هزینه غذا:
۱-۳) هزینه هر وعده غذایی در سالن غذا خوری دانشگاه کوچ ۱۲ لیر می باشد.
۲-۳) هزینه سه وعده غذا در رستوران سطح متوسط برای دو نفر بین ۶۰ تا ۱۲۰ (TL)
۳-۳) خرید از سوپر مارکت (شامل خواربار، لبنیات، میوه، سبزیجات و …): ۱۵۰ تا ۲۷۰ (TL)
۴) باشگاه ورزشی: ماهیانه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ (TL)
۵) لباس (شلوار، پیراهن، کفش):
۶) هزینه برق، وسیله ی گرمایشی، آب: ماهیانه ۱۹۲ تا ۵۰۰ (TL)
۷) پرداخت تعرفه یک دقیقه مکالمه داخلی: ۰٫۳۳ تا ۰٫۷۵ (TL)
۸) اینترنت : ۶۰ مگا پیکسل داده نامحدود / ADSL: 50 تا ۹۰ (TL)

 هزینه حمل و نقل:

۱-۹) بلیط یک طرفه (حمل و نقل داخلی): ۲٫۳۰ تا ۳٫۵۰ (TL)
۲-۹) بلیط تردد ماهانه: ۱۸۰ تا ۲۰۵ (TL)
۳-۹) تاکسی (۱ کیلومتر): ۲٫۱ تا ۳ (TL)
۴-۹) تاکسی از مبدا (تعرفه معمولی): ۳٫۴۵ تا ۵ (TL)
۵-۹) بنزین: لیتری ۵ تا ۵٫۵ (TL)
۱۰) بلیط سینما: ۱۵ تا ۲۵ (TL)
۱۱) هزینه کتاب: ۱۵۰ تا ۳۰۰ لیر (TL)
۱۲) مجموع هزینه زندگی در استانبول: ۸۵۰۰ (TL)
۱۳) هزینه زندگی دانشجویی: ماهیانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ دلار

آدرس وب سایت دانشگاه: www.ku.edu.tr

آدرس پستی دانشگاه: Koç Üniversitesi, Rumelifeneri Yolu 34450 Sarıyer İstanbul Türkiye