درباره دانشگاه پکن

دانشگاه پکن و شرایط ادامه تحصیل در آن

دانشگاه پکن جایگزین انجمن باستانی چین است و اولین دانشگاه ملی در تاریخ نوین چین می باشد که سالهاست تعداد زیادی از دانشجویان از کشورهای دیگر را برای تحصیل می پذیرد . شما هم اگر قصد دارید برای ادامه تحصیل به دانشگاه پکن بروید باید برای پذیرش دانشگاه پکن تا تاریخ معینی درخواست پذیرش را به صورت انلاین پرکنید و مدارک مورد نیاز را ارسال کنید .

دانشگاه پکن :

این دانشگاه که به صورت مخفف (PKU)نامیده می شود در سال ۱۹۲۰ به یک مرکز فکری مترقی تبدیل شد . در طول تاریخ بسیاری از متفکران در این دانشگاه آموزش دیده اند برای مثال میتوان از  مائوتسه توتک؛دوشون ؛گوهونگ مینگ ؛لی داژائو و … نامبرد . دانشگاه پکن دراعتراض میدان تیان که در سال ۱۹۸۹اتفاق افتاد و بسیاری رویدادهای مهم دیگر تاثیر بسیاری داشته است .

این دانشگاه شامل ۳۰ دانشکده ،دوازده دپارتمان  با ۹۳ تخصص برای دانشجویان دوره لیسانس ،۲ تخصص  برای درجه دوم کارشناسی و ۱۹۹ تخصص برای نامزدهای مقطع کارشناسی ارشد و ۱۷۳ تخصص برای دانشجویان دکترا می باشد .در حال حاضر ،دانشگاه پکن ۲۱۶ موسسه تحقیقاتی و مراکز تحقیقاتی از جمله ۲ مرکز تحقیقات ملی و شهری و ۸۷ رشته کلیدی ملی و ۱۲ آزمایشگاه ملی است و کتابخانه این دانشگاه با ۱۱ میلیون منبع ،بزرگ ترین کتاب خانه آسیا می باشد .

پردیس دانشگاه ابتدا در شمال شرق شهر ممنوعه در مرکز پکن واقع بود و بعد در سال ۱۹۵۲ به دانشگاه سابق دانشگاه YENCHING  منتقل شد .دانشگاه پکن علاوه بر سطح علمی و دانشجویانش به خاطر معماری بنا و محیط دانشگاه نیز معروف و مشهور است .

 

خوابگاه دانشجویان بین المللی

خوابگاه دانشجویان در پردیس شائویوان قرار دارد .هر ساله در دانشگاه پکن تقریبا ۲۰۰۰دانشجوی بین المللی تحصیل می کنند.

درباره دانشگاه پکن
آشنایی با دانشگاه پکن

رشته های تحصیلی :

مقطع لیسانس :

علوم ریاضی ،فیزیک،علوم و تکنولوژی کامپیوتر ،شیمی ،علوم زمینی و فضایی ،علوم محیط زیست ،روانشناسی ،روزنامه نگاری و ارتباطات ،زبان و ادبیات چینی ،تاریخ ،باستان شناسی ،مدیریت موزه ،فلسفه ،مطالعات بین المللی ،اقتصاد ،مدیریت ،حقوق ،مدیریت اطلاعات ،جامعه شناسی ،دولت ،زبان و ادبیات  انگلیسی ،زبان های خارجی ،هنر ،مهندس الکترونیک و علوم کامپیوتر ،تحقیقات اقتصادی ،مطالعات پیشرفته میان رشته ای ،علوم مهندسی ،محیط زیست ،علوم بهداشتی ،ارتباطات بین الملل .

مقطع فوق لیسانس :

علوم ریاضی ،فیزیک،شیمی ،علوم زمینی و فضایی ،روانشناسی ،نرم افراز و میکروالکترونیک ،روزنامه نگاری و ارتباطات ،زبان و ادبیات چینی ،تاریخ ،باستان شناسی ،مدیریت موزه ،مطالعات بین المللی ،مدیریت ،حقوق ،مدیریت اطلاعات ،جامعه شناسی ،دولت ،زبان و ادبیات انگلیسی ،زبان های خارجی ،هنر،مهندسی الکترونیک و کامپیوتر ،تحقیقات اقتصادی ،تحقیقات جامعه شناسی ،محیط زیست،

رشته های فوق به زبان چینی ارائه می گردند و دانشجویان در صورت اخذ پذیرش از سوی دانشگاه تا ۲ ترم به یادگیری زبان چینی خواهند پرداخت .

 

روند درخواست پذیرش برای دانشجویان بین المللی :

برای اخد پذیرش دانشگاه پکن دانشجویان نباید ازشهروندان چینی باشند وحتما باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند البته دانشگاه پکن سلامت جسمانی متقاضیان را هم بررسی میکند .بدیهی است که دانشجویان متقاضی باید گذرنامه معتبرداشته باشند و لازم است که از قوانین چین و مقررات دانشگاه پکن پیروی کنند و به آداب و رسوم چینی احترام بگذارند .

دانشجویانی که موفق به دریافت پذیرش شده باشند نامه ای از پذیرش دانشگاه پکن را حدودا ۸ تا ۱۰ هفته بعد از پایان مهلت درخواست دریافت میکنند.

 

بررسی بهداشت و درمان و بیمه :

در زمان ثبت نام ،دانشجویان باید طرح بیمه کامل را خریداری کنند ، این نکته بسیار مهم است چون دانشجویانی که بیمه درمانی ندارند ثبت نام نخواهند شد .

برنامه کارشناسی ارشد :

دانشجویان باید برنامه درسی خود را بین ۲ تا ۳ سال بگذرانند و پایان نامه کارشناسی ارشد و دفاع از آن را در مقابل متخصصان دانشگاه پکن ارائه دهند .

برنامه دکتری :

دانشجویان مقطع دکتری باید برنامه درسی خود را بین ۴ تا ۶ سال به پایان برسانند و پایان نامه دکتری و دفاع از آن را در برابرمتخصصان دانشگاه پکن ارائه دهند.

 

حرف آخر برای متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه پکن

پکن از دانشگاه های رده بالا در جهان است که همه ساله دانشجویان زیادی را از سطح جهان می پذیرد . توجه کنید که برای اخذ پذیرش در دانشگاه پکن باید مراحل مشخصی را بگذرانید.دانشجویان متقاضی باید دارای یکسری شرایط باشد که درباره آن شرایط در این مطلب برای شما توضیح داده ایم. دانشگاه پکن در سه مقطع لیسانس و ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد و نکته مهم آنکه متقاضی پذیرش باید درخواست پذیرش خود را به صورت آنلاین ثبت کند .