دانشگاه ساراتوفSaratov State Medical University

دانشگاه علوم پزشکی ساراتوف یکی از قدیمی ترین دانشگاه های روسیه است و در سال ۱۹۰۹ تأسیس شد. در آن زمان دانشگاه پزشکی دولتی ساراتوف به عنوان تنها دانشکده در این منطقه بود. بنیانگذار و اولین رییس این دانشگاه پروفسور واسلی رازوموفسکی، جراح برجسته بود. او هم چنین بنیانگذار یک مدرسه اعصاب در روسیه است.
در سال ۱۹۰۹، ۹۳ دانشجو در دانشگاه پذیرفته شدند و فقط مردان مجاز به تحصیل بودند
ابتدا چندین بخش در علوم پایه افتتاح شد، فیزیولوژی، فیزیک، زیست شناسی، شیمی، جراحی عمومی .
سپس در سال ۱۹۱۱ یک گروه جدید شروع به کار کرد ، آناتومی آسیب شناسی،جراحی و آناتومی ، بافت شناسی، بهداشت عمومی و پزشکی قانونی.
در آن زمان بسیاری از دانشمندان برجسته روسی در دانشکده پزشکی مشغول به کار بودند.
از سال تأسیس دانشگاه، دانشجویان پزشکی، سیستم کلاسیک آموزش را دنبال می کنند.
رشته های موجود در این دانشگاه:
پزشکی-دندانپزشکی-اطفال-داروسازی-روان شناسی
در هنگام ورود به دانشگاه، دروس زبان روسی، زیست شناسی و شیمی امتحان گرفته می شود.

هزینه های تحصیل در دانشگاه ساراتوف:

جهت دریافت هزینه تحصیل (شهریه،هزینه جانبی، هزینه تحصیل در رشته مورد نظر) با کارشناسان ما تماس بگیرید
۰۲۱-۲۲۲۲۰۳۳۵

هزینه ها زندگی

۱) هزینه اقامت:
میانگین هزینه اجاره مسکن:
واحد یک خوابه برای هر ماه از ۱۳ تا ۱۶ هزار روبل و واحد سه خوابه برای هر ماه از ۲۰ تا ۳۰ هزار روبل می باشد.
۲) هزینه سه وعده غذا: در رستوران سطح متوسط برای دو نفر بین ۱۰۰۰ تا ۱۸۰۰ روبل
۳) خرید از سوپر مارکت (شامل خواربار، لبنیات، میوه، سبزیجات و …): ۱۶۰۰ تا ۳۴۰۰ روبل
۴) باشگاه ورزشی: ماهیانه بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ روبل
۵) لباس (شلوار، پیراهن، کفش): از ۱۲۰۰۰ تا ۱۹۰۰۰ روبل
۶) هزینه برق، وسیله ی گرمایشی، آب: از ۳۹۰۰ تا ۸۵۰۰ روبل
۷) پرداخت تعرفه یک دقیقه مکالمه داخلی: ۱ تا ۳ روبل
۸) اینترنت : ۶۰ مگا پیکسل داده نامحدود / ADSL 350 تا ۵۰۰ روبل
۹) هزینه حمل و نقل:
۱-۹) بلیط یک طرفه (حمل و نقل داخلی): ۱۷ تا ۱۸ روبل
۲-۹) بلیط تردد ماهانه: ۸۰۰روبل
۳-۹) تاکسی (۱ کیلومتر): ۱۲ تا ۱۶ روبل
۴-۹) تاکسی از مبدا (تعرفه معمولی): ۴۰ تا ۶۰ روبل
۵-۹) بنزین: لیتری ۳۵ تا ۳۸ روبل
۱۰) بلیط سینما: ۲۰۰ تا ۳۵۰ روبل

معرفی شهر ساراتوف:

شهر ساراتوف مرکز استان ساراتوف است و از بندرهای بزرگ کناره رودخانه ولگا به‌شمار می‌آید.
جمعیت این شهر در سال ۲۰۰۲ برابر با ۸۷۳٬۰۵۵ نفر بوده که بیشتر آن‌ها روس می‌باشند. اقلیت بزرگی از تاتارها، اکراینی‌ها، یهودی‌ها و آلمانی‌ها نیز در این شهر زندگی می‌کنند.
این منطقه به خاطر دارا بودن قابلیت بالا در زمینه تجارت و به دلیل انجام اقدامات مختلف و متنوع کم کم به استان تبدیل شد. این شهر به شهر تجاری معروف شد و در زمینه صنعت به سرعت بیشرفت کرد و در زمره مراکز مهم صنعتی – تجاری قرار گرفت.

شهر ساراتف در جنوب شرقی روسیه ودر کنار رود ولگا واقع است تزار فئودور یکم برای استوارسازی سامان‌های مرزی چند سکونتگاه در مناطق مرزی ساخت که ساراتوف نیز یکی از آن‌ها بود. ساراتوف در سال ۱۵۹۰ به عنوان شهری در میانه راه ولگوگراد به سامارا ساخته شد. ساختمان‌های ساراتوف را در محلی در بالادست رود ولگا به‌طور پیش‌ساخته از چوب ساختند و بعد به محل کنونی ساراتوف منتقل کردند. با این روش، پس از پیش‌سازی، این شهر ظرف چند هفته بر پا شد. ریشه نام ساراتوف را از واژه‌های تاتاری ساریق آتوف (جزیره شاهین‌ها) یا ساری تای (کوه زرد) دانسته‌اند.
در این شهرپلی بر روی رودخانه ولگا ساخته شده که این پل زمانی طولانی‌ترین پل قاره اروپا بود.در دهه ۱۸۰۰ این شهر از بندرگاه‌های مهم شد و پس از اتصال به مسکو از طریق راه آهن در سال ۱۸۷۰، از نظر صنعتی نیز پیشرفت کرد.

معرفی شهر ساراتوف

از آغاز دوران شوروی تا سال ۱۹۹۱ ساراتوف یک شهر بسته بود. یکی از کارخانه‌های بزرگ سازنده هواپیماهای نظامی شوروی در این محل بود و یوری گاگارین، نخستین فضانورد جهان نیز در این شهر آموزش دید.
از زمان قدیم اقلیت بزرگی از آلمانی‌های ولگا در ساراتوف ساکن بودند که با آغاز جنگ جهانی دوم نیمی از آن‌ها به سیبری و قزاقستان تبعید شدند. شهر ساراتوف مرکز استان ساراتوف است و از بندرهای بزرگ کناره رودخانه ولگا به‌شمار می آید. جمعیت این شهر در سال ۲۰۰۲ برابر با ۸۷۳٬۰۵۵ نفر بوده که بیشتر آن‌ها روس می‌باشند. اما اکنون آمار جمعیت این شهررا بیش از یک میلیون نفر اعلام می کنند که قریب سیصد هزار نفر از جمعیت را مسلمانان تشکیل می دهند اقلیت بزرگی از تاتارها، اکراینی‌ها، یهودی‌ها و آلمانی‌ها نیز در این شهر زندگی می‌کنند. شیعیان آذری نیز در این شهر قریب سی هزار نفر هستندکه اغلب آذری های آذربایجان واز شهرهای باکو وماسالی ولنکران هستند که برای تجارت وکار به این شهر روی آورده اند وعموما تجار موفقی هستند ورستوران های اسلامی نیز اغلب توسط آنان اداره می شود.

معرفی شهر ساراتوف

ساخت مساجد در استان ساراتف به سال ۱۷۸۹ برمیگردد، یعنی زمانی که یکاترین دوم دستور و اجازه ساخت مساجد را برای مسلمانان صادر کرد. یکاترین با این کار به آنان اجازه داد تا به انتشار و گسترش مرزهای مذهبی اسلام ببردازند. بدین صورت تا اواخر قرن نوزدهم، تقریبا در هر ده و روستایی در این استان، مساجد و خانه های نیایش با تعداد زیادی از روحانیون به چشم می خوردند؛ طبق آمار آن زمان، در سال ۱۸۵۳ حدود ۱۵۴ مسجد و ۱۲۸ روحانی وجود داشت.
ساخت اولین مسجد سنگی ساراتف در سال ۱۸۳۴ آغاز شد که دو سال به طول انجامید. در تاریخ ساراتف، سال افتتاح را ۱۸۳۶ ذکر کرده اند. مسجد تاتارها در خیابان تاتارسکی، بخش سوم شهر، و در یک ساختمان خصوصی بنا شده بود.
مسجد به سمت خانه کعبه ساخته شده بود، چندان بزرگ نبود، اما زیبایی و روح معنوی در آن بلافاصه به چشم می خورد. مردم زیادی از سراسر ساراتف در آن جا به دعا و نیایش می برداختند.
در ساراتف شش موزه وجود دارد:
• موزه هنری ساراتف، رادیشف
• موزه منطقه شناسی ساراتف
• موزه چرنیشفسکی
• موزه کوزنتسف
• موزه انسان شناسی ساراتف
• موزه فدین

آدرس وب سایت دانشگاه:www.sgmu.ru

 

تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه

فهرست رشته ها در دوره کارشناسی کشور روسیه به زبان انگلیسی