اصول استفاده از حافظه

تقویت حافظه برای درس خواندن را جدی بگیرید. درس میخوانید اما بعد از بستن کتاب چیزی از مباحثی که خوانده اید یادتان نمی ماند؟ احساس میکنید حاظه خوبی برای درس های حفظی ندارید؟ و چندین مورد دیگر که نشان می دهد که شما حافظه خوبی ندارید، برای شما در این مطلب روش هایی را قرار داده ایم که به بیشتر شدن حافظه شما در درس خواندن کمک میکند.

قدم اول در تقویت حافظه :

۱-آموزش :

با یادگیری بیشتر میتوانید بهره بیشتری از میزان حافظه خود را ببرید، سیع کنید خودتان را سرگرم یادگیری موارد جدید بکنید، به هر چیزی که علاقه دارید یادگیری آن را اولویت خود قرار دهید.

تقویت حافظه در درس خواندن

۲-علاقه:

رمز موفقیت برای داشتن یک حافظه خوب علاقه مندی است شما به هر موضوعی که علاقه بیشتری داشته باشید هم راحت تر و هم مدت طولانی تری آن در حافظه شما ثبت میشود. اگر شما حافظه قوی ای هم داشته باشید اگر به موضوعی علاقه مند نباشید نمیتوانید امیدوار باشید که مدت طولانی خاطرتان بماند. پس برای خود علاقه ایجاد کند ، احساس نکنید که مجبور به خواندن کتاب درسی تان هستید ، درس را با علاقه و از موضوعاتی که به آنها تسلط بیشتری دارید شروع کنید .

۳-تمرکز حواس :

باید هنگام مطالعه تمامی حواس خود را بر روی مطالب متمرکز کنید تا بتوانید آنها را به حافظه خود بسپارید.حالا نئبت به این رسیده است که شرایط داشتن تمرکز بیشتر را فراهم کنید ، صدای تلویزیون خوردن خوراکی خیره شدن به افق های دور را مطلقه موقع درس خواندن فراموش کنید. در یک اتاق مناسب و خلوت برای درس خواندن کتاب های تان را بازکنید و تا زمان استراحت به هیچ عنوان فکرتان را از روی درس و مبحثی که میخوانید دور نکنید .

۴-طبقه بندی مطالب مورد مطالعه :

پراکندگی بدترین عامل است ، از یک مبحث به مبحث دیگری نپرید … پیوسته و پشته سرهم درس ها را دنبال کنید ، مطالعه قانون های خود را دارد و یکی از اصلی ترین قانون های مطالعه طبقه بندی کردن است . قدم به قدم پیش بروید و در واقعه از شاخه ای به شاخه دیگر نپرید.

داشتن حافظه خوب مهارتی است که میتوانید با تمرین و در نظر گرفتن نکات بالا به آن دست پیدا کنید. برای مشاوره تحصیلی و به دست آوردن راه کارهای خلاق در مطالعه و درس خواندن با مشاورین ما در موسسه خوارزمی تماس بگیرید.