ترم تابستانی , تعطیلات تابستان , سبک APA , نگارش مقاله , نگارش تحقیق

آشنایی با راه‌های مدیریت ترم تابستانی

موسسه خوارزمی مسئله ترم تابستانی را شرح می دهد.

شرح مختصر:

با توجه به اینکه تابستان زمان استراحت پیش از شروع دوره جدید تحصیل برای دانش‌آموزان است، ما برخی به علت کم‌کاری در دوره قبل مجبور هستند که از این فرصت برای جبران استفاده نمایند. همچنین، برخی از دانش‌آموزان از این فرصت برای کسب آمادگی بهتر جهت شرکت در دوره جدید بهره می‌برند.

همچنین، معلمان از تعطیلات تابستان برای به‌روزرسانی اطلاعات و روش تدریس خود استفاده می‌نمایند. از طرفی، در برخی واقع مشاهده‌شده است که از این فرصت برای بازنگری و چاپ مجدد کتب با طراحی جدید توسط مسئولان مربوطه استفاده‌شده است.

به دانش‌آموزان توصیه می‌شود با تدوین برنامه زمانی مناسب، بخشی از زمان خود را در تابستان به انجام تحقیق درباره مسائل آموزشی و حتی نگارش مقالات علمی اختصاص دهند. این پیشنهاد به‌طور خاص، به آینده شغلی و تحصیلی دانشجویان کمک شایانی خواهد کرد. لازم به ذکر است که معمولاً سبک APA در نگارش تحقیقات استفاده می‌شود. بنابراین، به دانشجویان و سایر علاقه‌مندان توصیه می‌شود که به‌کارگیری سبک مذکور را در حین نگارش تحقیقات خود فراموش نکنند. از طرفی، این پیشنهاد منجر به تقویت مهارت نوشتن در فرد خواهد شد.

در حقیقت، تحقیق در ارتباط با مباحث آموزشی در نظر گرفته‌شده در دروس ترم پیش رو منجر به افزایش آمادگی حضور دانش‌آموز در کلاس درس خواهد شد.

تابستان فرصت کوتاه‌مدتی برای افزایش مهارت‌های دانش‌آموزان و دانشجویان می‌باشد. و یکی از مهارت‌ها، توانایی نگارش مطالب کاربردی است.

 

برگرفته از: Psychology Today