دانشگاه های انگلستان

چرا دانشگاه های انگلستان محبوب هستند

سوالی که همیشه در ذهن همه متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور پرسیده می شود ، برمیگرد به اینکه چرا با بالا بودن هزینه های تحصیل در دانشگاه های انگلستان هنوز هم این دانشگاه ها و این کشور محبوب است؟!

ما در این مطلب به صورت خیلی خلاصه درباره تعدادی از دانشگاه های معروف و محبوب انگلستان توضیح می دهیم.

۱٫ کمبریج (Cambridge)

دانشگاه کمبریج برای دومین سال متوالی توانست به عنوان بهترین دانشگاه جهان شناخته شود  . از نظر سابقه دانشگاه کمبریج بهترین و سومین دانشگاه دنیا و محل تحصیل کسانی مثل چالز داروین بوده است.

دانشگاه کمبریج انگلستان

۲٫ آکسفورد(Oxford)

کمتر کسی است که نام این دانشگاه را نشنیده باشد، دانشگاه آکسفورد محل تحصیل ۲۶ تن از نخست وزیران انگلستان و بیل کلینتون بوده است.

دانشگاه اکسفورد انگلستان

۳٫ کالج امپریال لندن (College Imperial)

سال گذشته این کالج پیشرفت چشمگیری داشته است جوری که از رتبه ۷ خود را به رتبه ۶ رسانده است. کالج امپریال لندن یکی از دانشگاه هایی است که دانشجویان را به صورت گزینشی انتخاب می کند و امکان ادامه تحصیل را برای دانش آموزان ممتاز فراهم می کند.

دانشگاه انگلستان

۴٫ دانشگاه کالج لندن

اگرچه دانشگاه کالج لندن طی سال های اخیر از رتبه ۴ به ۷ رسیده است، ولی همچنان یکی از بهترین های جهان محسوب می شود. این دانشگاه در سال ۱۸۲۶ به عنوان جایگزینی برای دانشگاه آکسبریج تاسیس شده است.

کالج انگلستان

۵٫ ادینبورگ(Edinburg)

دانشگاه ادینبورگ که یکی از دانشگاه های قدیمی اسکاتلند بوده است، بیش از ۶۰۰ رشته و گرایش مختلف را ارائه می کند و در سال گذشته دو درجه ترفیع رتبه داشته است.

دانشگاه ادینبورگ

۶٫ دانشگاه کالج کینک (College King)

از سال گذشته تا کنون این دانشگاه سیری نزولی داشته و از رتبه ۲۱ به رتبه ۲۷ رسیده است. دانشگاه کالج کینگ چهارمین دانشگاه قدیمی انگلستان بوده و پنج دانشکده در لندن دارد.

College King

۷٫ منچستر (Manchester)

رتبه دانشگاه منچستر سال گذشته از ۲۸ به ۲۹ رسیده و ۲۵ نفر از برندگان نوبل جزو کارکنان و دانشجویان آن بوده اند.

Manchester دانشگاه

۸٫ بریستول(Bristol)

اگرچه رتبه این دانشگاه در سال های گذشته سیری نزولی داشته، هنوز می توان آن را یکی از ۳۰ دانشگاه برتر جهان به حساب آورد. ورود به دانشگاه بریستول بسیار دشوار است و سال گذشته تنها ۱۰ درصد از متقاضیان موفق به ورود به آن شدند.

بریستول(Bristol)

 

 

موسسه خوارزمی با مجوز رسمی از وزارت علوم و تحقیقات و مجوز از وزارت بهداشت برای رشته های پزشکی به صورت تخصصی در زمینه اعزام دانشجو به خارج از کشور فعالیت میکند . فقط کافیست دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید و با مشاورین ما در موسسه خوارزمی تماس بگیرید.