اعزام دانشجو در موسسه خوارزمی

ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا

اگر شما هم رویای ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارید علاوه بر تصمیم گیری درباره سختی هایی که غربت و تامین هزینه های دانشگاه وجود دارد به آینده شغلی خود هم فکر کنید.شما چندین انتخاب در پیش رو دارید دانشگاه های پر آوازه و مطرح دنیا منتظر حضور شما هستند و این شما هستید که با توجه به شرایط خود باید یکی از آنها را انتخاب کنید .ما در این مطلب به معرفی چند کشور برای ادامه تحصیل میپردازیم .

آلمان دانشگاه هایی با زبان آلمانی

خوب از سخترین آنها شروع میکنیم یعنی کشور آلمان ، سختی ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان به خاطر زبان آن است ، در تمام دانشگاه های کشور آلمان تمامی دروس به زبان آلمانی تدریس میشود و این برای شمایی که زبان مادریتان فارسی است و اکثرا زبان دوم انگلیسی هست میتواند خیلی سخت باشد. آلمان یکی از کشورهایی است که پذیرش دانشجو در آن از کشورهای دیگر بسیار زیاد است . مقطع لیسانس در کشور آلمات ۴ ساله است و دانشجو  فقط میتواند برای تامیین هزینه هایش هفته ای ۱۰ ساعت کار کند.

اگر قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را دارید قبل از رفتن به آلمان و برای رفتن به سفارت باید نامه‌ای نشان بر پشتوانه مالی داشته باشید که مبلغ آن برابر یک سال زندگی شما در آلمان باشد. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور آلمان دو ساله است و دروس به دو صورت آلمانی و انگلیسی تدریس می‌شوند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رایگان است و دانشجو فقط باید هزینه‌های ماهانه زندگی خود را بپردازد و کشور آلمان مجوز کار ۲۰ ساعته به‌صورت هفتگی را به دانشجویان خود می‌دهد.

اعزام دانشجو به خارج ازکشور

مالزی؛ کشوری با دانشگاه‌های معتبر

دلیل اینکه بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در خارج از کشور مالزی را انتخاب میکنند، مزیت هایی است که دانشگاه های کشور مالزی دارد و البته هماسیگی کشور مالزی با کشور ما دارد. اولین مزیتی که میتوانیم درباره آن صحبت کنیم این است مه اگر شما بعد از دیپلم دوره پیش دانشگاهی را نگذرانده باشید( گذراندن دوره پیش دانشگاهی در دانشگاه های مالزی و اکثر دانشگاه های دنیا لازم است ) میتوانید از دوره ۹ ماهه خود دانشگاه در کشور مالزی برای گذراندن دوره پیش دانشگاهی استفاده کنید .

مزیت دیگر آن است که برای داشتن مدرک زبان که لازم ورود به دانشگاه های مالزی است میتوانید از دوره های آموزش زبان در خود دانشگاه استفاده کنید و بعد از به دست آوردن مدرک زبان IELTS 5 و ۵/۶ میتوانید دوره های درسی خود را در مقطع کارشناسی شروع کنید.

مقطع فوق‌لیسانس در کشور مالزی در یک دوره ۲ ساله ارائه می‌شود و رشته کارشناسی ارشد شما حتما باید با رشته شما در مقطع کارشناسی ارشد مرتبط باشد. و باید حتما معدلی بالای ۱۵ داشته باشید.

 

نروژ، کشوری در نزدیکی قطب شمال

تحصیل در کشور نروژ رایگان است و دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، با اینکه دروس به زبان انگلیسی تدریس میشوند اما ارائه مدرک تسلط به زبان نروژی لازم است و بعد از مدرک زبان نروژی شما باید به شرایط آب و هوایی کشور نروژ هم توجه داشته باشید.

دانشجویان در کشور نروژ اجازه کار در ۱۰ ساعت در هفته را دارند و درست مثل کشور آلمان این ساعت کار برای دانشجویان کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت است . متاسفانه هزینه زندگی در نروژ بالاست و این هم جزو مواردی است که در زمان تصمیمی گیری باید به آن توجه کنید .

 

اعزام دانشجو به خارج ازکشور

 

تحصیل با هزینه بالا در استرالیا

نمیتوان با اطمینان کفت مزیت های ادامه تحصیل در استرالیا بیشتر و یا کمتر از معایب آن است . دانشگاه های کشور استرالیا از لحاظ علمی به نام و در سطح جهانی معروف هستند اما شرایط پیدا کردن کار در استرالیا و هزینه های تحصیل یکی از معایب آن است . برای  پذیرش از دانشگاه‌های کشور استرالیا، داشتن نمره ۶ در آزمون آیلتس یا نمره‌های مشابه در آزمون تافل لازم است.

 

اتریش؛ هزینه کم با کیفیت زیاد

تحصیلات در کشور اتریش تقریبا به‌صورت رایگان است و شرایط اخذ ویزای تحصیلی و اقامت در این کشور تقریبا راحت است. نکته مثبت دیگری هم که دارد این است که دانشجویان ایرانی می‌توانند در صورت قبولی در کنکور سراسری و ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع لیسانس برای دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی کشور اتریش اقدام کنند.

اگر قصد ادامه تحصیل در رشته هنر را دارید باید در یک آزمون وردی مجزا هم شرکت کنید که قبولی در این آزمون‌ها باتوجه به موارد امتحانی و زبان آلمانی مورد آزمون، بسیار سخت است. در مقطع لیسانس در اکثر رشته‌های دانشگاهی اتریش زبان آلمانی است.شما میتوانید بدون هیچ مدرک زبانی به کشور اتریش رفته (با گرفتن پذیرش مشروط) از کالج‌های زبان آلمانی در اتریش استفاده کنند.

تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در کشور اتریش به افرادی توصیه می‌شود که قصد تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اروپا را داشته باشند اما توانایی مالی  فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد کشور اتریش بعد از پایان تحصیلات خود مجوز حضور یک‌ساله‌ در این کشور را دارند تا قادر باشند با یافتن شغلی مناسب، ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کار کشور اتریش کنند.

انگلیس با دروه های تحصیل کوتاه مدت

تحصیل کردن در کشور انگلستان آرزوی خیلی از متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور است ، چراکه دانشگاه‌های کشور انگلستان در جمع باکیفیت‌ترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند. برخلاف بسیاری از کشورها که دوره لیسانس در آنها چهار سال یا بیشتر است، دوره لیسانس در کشور انگلستان سه سال است و فرد متقاضی بعد از گذراندن دوره سه ساله لیسانس می‌تواند برای دوره یکساله فوق‌لیسانس در این کشور اقدام کند و پذیرش بگیرد که این به‌عنوان یکی از دلایل مهم برای انتخاب این کشور برای تحصیل در مقطع کارشناسی محسوب می‌شود.

 

قرارداد خوارزمی با دانشگاه های برتر کشور چین

با اعتماد به موسسه خوارزمی در دانشگاه های چین تحصیل کنید. موسسه خوارزمی به عنوان اولین موسسه آموزشی که بصورت مستقل با دانشگاه های خارج کشور قرارداد ۲طرفه اعزام و جذب دانشجو به ایران را منعقد کرده است ، میتواند راهنما و پشتیبان شما برای ادامه تحصیل در معتبرترین دانشگاه های دنیا و مخصوصا دانشگاه های معتبر چین باشد ، برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در موسسه خوارزمی در تماس باشید.