ادامه تحصیل در کشور هلند

اگر متقاضی ادامه تحصیل در کشور هلند هستید این مطلب مناسب شماست

درباره ادامه تحصیل در هلند باید گفت: همه ما کشور هلند را به کشور گل های زیبا می شناسیم و خوب این یعنی این همه زیبایی ما را وسوسه میکند که درباره سفر به این کشور و یا بیشتر از آن ادامه تحصیل در هلند بیشتر بدانیم . برای شروع این مطلب باید بگوییم که هلند جزو کشورهای شینگن است و این مسئله به تنهایی میتواند انگیزه ای باشد برا ادامه تحصیل در این کشور و…

مسئله ی دیگری که هلند را یک مقصد خوب برای ادامه تحصیل میکند این است که دانشجویان خارجی در هلند بعد از تمام شده دوره تحصیلیشان یک سال فرصت دارند که در خاک هلند به دنبال یک کار مناسب بگردند و بعد از آن ویزای تحصیلی آنها به ویزای کار تغییر میکند.

در هلند حدود ۱۶۰ مرکز علمی و دانشگاهی وجود دارد که بیشتر از نیمی از آنها مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات ایران هستند.

مشاورین مجرب ما در موسسه خوارزمی قادر به اخذ ویزای تحصیلی در دانشگاه های تایید شده برای متقاضیان ادامه تحصیل در کشور هلند می باشند همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به هلند می توانند به مشاورین موسسه خوارزمی تماس حاصل فرمایند.

ادامه تحصیل در هلند

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به هلند

اولین شرط حضور در دانشگاه های هلند پرداخت هزینه های ابتدایی ثبت نام در دانشگاه به حسابب دانشگاه مورد نظرتان است.

این هزینه ها عبارتند از:

شهریه یک سال و نیم تحصیل در دانشگاه

هزینه اجاره اتاق حداقل برای یک نیم فصل

بعد از پرداخت این هزینه ها شما دیگر نیازی به اثبات پشوانه مالی خود به سفارت کشور هلند نخواهید داشت.و این پرداخت ها به شما کمک میکند که در فرصت زمان کمتری بتوانید پذیرش ویزای تحصیلی خود را بگیرید.

تحصیل در هلند

زبان تحصیل در هلند به دو زبان انگلیسی و آلمانی است، شروع سال تحصیل در هلند معمولاً از اوایل سپتامبر می باشد البته دانشجویان جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند می بایست از چند ماه قبل اقدام به تحویل مدارک و ثبت نام در دانشگاه مورد نظر کنند.

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی هلند

داشتن مدرک دیپلم با معدل بالای ۱۲ و داشتن مدرک ایلتس ۶ از شروط ثبت نام در دانشگاه های هلند است. ( کسانی که مدرک زبان ندارند میتواننددر کلاس هایی که خود کشور هلند برای آنها در نظر گرفته است شرکت کنند.

تحصیل در هلند در مقطع لیسانس ۴ ساله است و زبان آموزشی در دوره کارشناسی آلمانی خواهد بود. بنابراین متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های هلند باید مدرک زبان آلمانی هم داشته باشند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد و دکترا هلند

دانشجویان می توانند دوره فوق لیسانس خود را در کمتر از ۲ سال به پایان برسانند.
کسانی هم که داوطلب اخذ بورسیه تحصیلی مقطع دکترا هستند باید مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود را از دانشگاه های معتبر  گرفته باشند. و داشتن مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ و مقالات بین المللی ز شروط ثبت نام در مقطع دکتری در دانشگاه های هلند می باشد.

 چند دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران در کشور هلند:

Leiden university
University of Groningen
Instituut brouwer
University of twente
University of twente
Utrecht university

 

اگر شما هم علاقه مند به ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور هلند هستید میتوانید برای مشاوره رایگان با مشاورین ما در موسسه خوارزمی تماس بگیرید.