شرایط ادامه تحصیل در هندوستان

شرایط ادامه تحصیل در هندوستان

ادامه تحصیل در هندوستان : هند یا همان هندوستان حداقل برای ایرانی ها کشور شناخته شده ای است ، همه ما حداقل یک بار کشور هندوستان را در یک فیلم دیده ایم ، کشوری بزرگ و در بخش هایی سرسبز با دو قشر زندگی، عده ای خیلی پولدار و عده ای خیلی فقیر ولی هندوستان واقعا این شکلی است؟

هندوستان یکی از مقصدهای ادامه تحصیل برای کسانی است که میخواهند در یکی از معتبر ترین دانشگاه دنیا ادامه تحصیل بدهند ، پس شکل ظاهری که در فیلم های هندی دیده اید را فراموش کنید و خودتان برای یکبار بار سفر ببندید و هندوستان را از نزدیک ببینید.

ادامه تحصیل در هندوستان در مقطع کارشناسی:

اگر به دنبال ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی هستید باید معدل پیش دانشگاهی شما بالای ۱۳ باشد . هزینه تحصیل سالیانه بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار برای رشته های انسانی و ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار برای رشته های مهندسی و مدیریت را داشته باشید. خبر خوب آنکه اگر سطح زبان انگلیسی شما خوب نیست نباید نگران باشید چون دانشگاه دو ترم آموزش زبان را برای شما در نظر میگیرد.

ادامه تحصیل در هندوستان

 

ادامه تحصیل در هندوستان برای دوره های پزشکی:

شرایط برای متقاضیان رشته های پزشکی فرق میکند ، دانشجویان پزشکی باید مدرک پیش دانشگاهی تجربی و معدل بالای ۱۴ داشته باشند و هزینه کل دوره تحصیل در رشته پزشکی در هندوستان بین ۷۰ تا ۸۰ هزار دلار و دندانپزشکی ۴۵ هزار دلار و داروسازی ۳۵ تا ۴۰ هزار دلار می باشد.

ادامه تحصیل در هندوستان در مقطع کارشناسی ارشد:

اگر متقاضی ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد هستید باید زبان انگلیسی خوبی داشته باشید. طول دوره کارشناسی ارشد ۲ سال است و متقاضیان باید مدرک کارشناسی با معدل بالای ۱۴ داشته باشند. هزینه تحصیل در هندوستان در این مقطع برای رشته های علوم انسانی سالانه بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰دلار و برای رشته های مهندسی و مدیریت ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلارمی باشد .

ادامه تحصیل در هندوستان در مقطع دکتری:

طبیعی است که شرایط با بالاتر رفتن مقطع تحصیلی سخت تر و هزینه های تحصیل بیشتر می شود ، برای ثبت نام در مقطع دکتری باید معدل کارشناسی ارشد شما بالای ۱۵ و سطح زبان شما عالی باشد . هزینه تحصیل در هندوستان در این مقطع سالانه برای رشته های علوم انسانی ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار و برای رشته های مهندسی ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار می باشد.

 

برای اطلاعات بیشتر اگر قصد ادامه تحصیل در یکی از معتبرترین دانشگاه های دنیا را دارید با مشاورین متخصص ما در موسسه خوارزمی تماس بگیرید، ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهیم کرد.