ادامه تحصیل در سن بالا

اگر میخواهید بعد از سالها مجددا ادامه تحصیل بدهید این مطلب مناسب شماست

ادامه تحصیل در سن بالا , چه جمله عجیبی است برای کسانی که به زور دیپلم و لیسانس خود را گرفته اند، در کنار فراری های درس و دانشگاه عده ای هم هستند که دوست دارند بعد از یک وقفه طولانی دوباره حس محصل بودن و دانشجویی را بچشند طرف صحبت ما در این مطلب با آنهاست.

سه گروه از افرادی که در سن بالا ادامه تحصیل می دهند

خوب در همین اول صحبت باید بگوییم مهم خواسته شماست و نباید به تعجب و حتی گاهی تمسخر دیگران توجه کنید. چون آن عده ای که در سن بالا یا بهتر بگویم در میانسالی برای ادامه تحصیل اقدام میکنند سه دسته هستند، کسانی که به خاطر مشکلات مالی در سن نرمال ادامه تحصیل نتوانسته اند که ادامه تحصیل بدهند . دسته دوم کارمندان دولت هستند که برای ارتقای شغلی میخواهند ادامه تحصیل بدهند. دسته سوم هم آن دسته ای هستند که در رشته مورد علاقه خودشان قبول نشده اند و یا قید ادامه تحصیل را زده اند و یا در رشته ای که دوست نداشته اند تحصیل کرده اند و الان پشیمان هستند.

 

درس خواندن در سن بالا

 

انرژی در افرادی که در سن بالا میخواهند ادامه تحصیل بدهند

همه افراد در این سه گروه با شروع زمان ثبت نام کنکور دلشان برای ادامه تحصیل و دانشجو بودن تنگ میشود و به دنبال راهی برای قبولی در کنکور میگردند. مژده این که قبولی در کنکور تازه اول راه شاد بودن شماست ، شما بعد از قبولی لذت دوباره جوان شدن و در کنار جوانان نشستن و داشتن جزو و کتاب را خواهید چشید. نگرانی برای قبولی در امتحانات هم برای شما شیرین ترین نوع نگرانی در دوران دانشگاه خواهد بود چون شما برای دیدن این روزها لحظه شماری کرده بودید، شما هدف بالایی دارید نا امیدی مناسب شما نیست.

یکی از دلایلی که در سن جوانی خیلی ها قید ادامه تحصیل و قبولی در دانشگاه را میزنند برمیگرد به یک یا دو بار تلاش آنها برای ورود به دانشگاه که موفقیت آمیز نبوده و متاسفانه نتوانسته اند در کنکور قبول شوند ، بعد آنها میروند و مسیر زندگی خود را جور دیگری ادامه می دهند و دانشگاه برای آنها میشود یک هدف دست نیافتنی؛ در سالهای اخیر شرایط قبولی در دانشگاه خیلی بهتر شده و شما میتوانید این امید را داشته باشید که با کمی تلاش میتوانید خود را پشت صندلی های کلاس دانشگاه ببینید.

 

اکثرا تحصیل در سنین بالاتر، موفقیت‌آمیزتر است، این را مشاورین تحصیلی میگویند چون کسی که در سن بالا زحمت درس خواندن و قبولی در دانشگاه را به خود می دهد هدف دارد و همیشه داشتن هدف و تلاش برای رسیدن به آن نتیجه مثبت به همراه دارد.

 

در سن بالا باید اینگونه درس بخوانید

از خودتان توقع یک جوان ۲۰ ساله را نداشته باشید ، باید به اندازه توانتان از خود کار بکشید . در مدت زمانهای کوتاه کوتاه درس بخوانید مثلا هر ۱۵ دقیقه به خودتان استراحت ۱۰ دقیقه ای بدهید و دوباره شروع به خواندن کنید. اگر درس ها را همان زمان مرور کنید یادگیری برایتان راحت تر خواهد بود.