آموزش آنلاین و مجازی چقدر مفید است؟

آیا آموزش مجازی می تواند مفید باشد؟

آموزش آنلاین یا آموزش از راه دور، آموزش اینترنتی و آموزش از طریق کامپیوتر همه یک معنی را میدهند به معنی آموزش از طریق کامپیوتر و اینترنت و یا تلفن همراه و… در این نوع آموزش محدودیتی وجود ندارد و میتوان از تمام راه های آموزشی مثل مقالات ، فیلم ، صوت و… استفاده کرد.

دو نوع اصلی از آموزش آنلاین وجود دارد: همزمان و غیرهمزمان.

آموزش همزمان شامل تبادل اطلاعات به‌-لحظه (real-time) بین افراد است. برای مثل، دانشجویان کلاسی را در نظر بگیرید که می‌توانند سوالات خود را پرسیده و از طرف استاد خود توسط پیام فوری پاسخ را دریافت کنند.

آموزش غیرهمزمان شبیه‌ کلاس درسی است که قبلا برگزار شده و شما از اطلاعات آن کلاس استفاده میکنید. میتوانید مباحث را بشنوید و دروس را یادبگیرید اما جواب سوالات خود را باید از طریق سرچ و یا با مدت زمانی از طریق دوست و آشنایی که در این زمینه اطلاع دارند به دست بیاورید. حس آموزش غیرهمزمان این است که می‌توانید زمان استفاده از کلاس را به دلخواه خود انتخاب کنید.

آموزش آنلاین مزایایی هم دارد که شامل :

استفاده از این نوع آموزش مزایای بسیاری دارد. مهم‌ترین مزیت آن، انعطاف‌پذیری است. شما میتوانید هر زمان و هر مکان که راحت تر هستید آموزش ببینید. زمانی‌ که به صورت آنلاین آموزش می‌بینید هزینه‌ای بابت سفرهای درون شهری برای رفتن به کلاس‌های‌تان نخواهید پرداخت.در آموزش آنلاین روش‌‌های مختلفی برای یادگیری دارید.در آموزش آنلاین شما دروس را با سرعت یادگیری خودتان دنبال میکنید.

 

مزایای آموزش مجازی

آموزش آنلاین معایبی هم دارد که شامل :

نکته مهم آنکه آموزش آنلاین مناسب همه نیست ، مخصوصا این روش آموزشی مناسب افراد بی نظم نیست چون نه تنها کمکی به سطح آموزش آنها نمیکند بلکه آنها را بی نظم تر و بی انگیزه هم میکند. اگر شما راه های استفاده از تکنولوژی را نمیدانید استفاده از کلاس آنلاین مناسب شما هم نیست . چون در این صورت همه وقت شما صرف یادگیری استفاده از ابزارهای کلاس های آنلاین می شود. تاخیر ارتباط با استاد در کلاس های آنلاین هم میتواند یکی از معایب آموزش های مجازی باشد.

 

چرا از آموزش آنلاین استفاده کنیم؟

آموزش آنلاین می‌تواند برای برخی مفید باشد، در صورتی که برای بعضی های دیگر کلاس های سنتی مفید و کارآمد است. اگر شما هم جزو از آن دسته از کسانی هستید که مزیت های آموزش آنلاین در انتخاب های شما در اولویت قرار دارد میتوانید از آموزش به صورت مجازی و از کلاس های آنلاین استفاده کنید.

 

برای شمایی که معایب و مزایای استفاده از این نوع آموزش را خوانده اید و تمایل داریدکه از آموزش مجازی استفاده کنید موسسه خوارزمی پک های آموزشی تمامی دروس و دوره ها را با بالاترین سطح علمی و کیفی در اختیارتان قرار میدهد و کافیست شما با مشاورین موسسه خوارزمی در تماس باشید.