کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس)

دوره‌ای از آموزش عالی است که پیش‌نیاز ورود به آن، داشتن مدرک کارشناسی است. گذراندن دوره‌ی کارشناسی‌ارشد، برحسب رشته به دو طریق ناپیوسته و پیوسته امکان‌پذیر است. موسسه آموزشی خوارزمی برای داوطلبین کنکور این مقطع و همچنین برای دانشجویان این مقطع برنامه های آموزشی خاص و گسترده ای را تدارک دیده است.

در جدول زیر با کلیک بر روی هر مجموعه به رشته های آن مجموعه دسترسی خواهید داشت. دپارتمانهای تخصصی رشته های مختلف با استفاده از اساتید مجرب امکان استفاده از کلاسها و آزمونهای آنلاین را برای شما فراهم نموده است. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید بر روی رشته مورد نظر کلیک نمایید.

آشنایی با خدمات و محصولات خوارزمی:

 • مشاوره و برنامه ریزی
 • تیم پشتیبانی
 • منابع آموزشی شامل
 • جزوات و کتابهای برتر
 • DVD , CD های آموزشی.
 • کلاس های آموزشی شامل : کلاس تشریح درس، نکته و تست، جمع بندی، بررسی سوالات دام دار
 • آزمون : آزمون جامع، آزمونک
 • کارگاه : همایش، تکنیک تست زنی، اردو
 • خدمات پژوهشی : استاد مشاوره، پایان نامه، مشاور همراه، مقاله و کنفرانس، چاپ کتاب، مدارک زبان ( تولیمو، تافل، آیلتس، EPT، GRE، MSRT )
 • مشاوره و برنامه ریزی

مرکز مشاوره و مطالعات تحصیلی خوارزمی از سیستم Speacial Training Indivisual Goal که به اختصار S.T.I.G نامیده می‌شود بهره گرفته که به بررسی اهداف، وضعیت دانش آموخته و جبران نقاط ضعف و پرورش نقاط قوت می‌پردازد. در این الگو چهار گام اصلی مورد بررسی و اجرا قرار گرفته که شامل موارد زیر می‌باشد.

گام نخست : تشخیص هدف اصلی به تفکیک و بیان ریز موارد.

برای مثال : می‌خواهم دانشگاه ( سراسری )، رشته ( پزشکی )، در شهر ( تهران ) قبول شوم.

گام دوم : بررسی وضعیت فعلی داوطلب

این امر با تکمیل فرم خود ارزیابی و یا نتایج حاصله از شرکت در آزمون تعیین سطح با در نظر گرفتن سطح تسلط دانش آموخته در هر درس میسر میشود.

گام سوم : فاصله یابی و بررسی نمایی با وضعیت فعلی.

در این گام نظر بر این است که بر اساس نتایج خود ارزیابی و تعیین سطح، فاصله یابی مبتنی بر تابع هدف، ارزیابی و بررسی گردد. برای مثال میزان تسلط در یک درس با توجه به تابع هدف انتخابی، ۳۷ % بر آورد شده و میزان تسلط و تعیین سطح ۲۲ % بدست آمده است. بنابر این برنامه ریزی فردی بر اساس ۱۵ % = ۲۲ – ۳۷ رشد خواهد بود.

گام نهایی : تدوین برنامه ریزی و دوره های فردی.

تمامی خدمات ارائه شده به دانش آموخته بر پایه افزایش میزان فاصله ( همان ۱۵ % نمونه ) برنامه ریزی می‌شود که در این بخش خدمات آموزش فردی نام گذاری می‌گردد و برای اولین بار در ایران توسط مرکز مشاوره و مطالعات تحصیلی خوارزمی با مدیریت جناب آقای مهندس پژمان به عنوان طراح و پایه گذار این سیستم آموزشی اجرا می‌گردد.

 • تیم پشتیبانی:

خدماتی که تیم پشتیبانی خوارزمی به داوطلبان ارائه می‌دهد را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد :

 • بررسی مداوم روند مطالعه و کم و زیاد شدن ساعت مطالعه ی دانش آموز
 • ارتباط تلفنی مستمر و دریافت گزارش عملکرد دانش آموز
 • ایجاد ارتباط موثر با اولیاء جهت پیشگیری از بحران ها به دانش آموزان در دوران تحصیلی
 • منابع آموزشی:
 • جزوات و کتابهای برتر

واحد انتشارات موسسه آموزشی خوارزمی با همکاری مولفان بنام کشور و رتبه های ممتاز کنکور سالهای قبل اقدام به تهیه و تولید برترین جزوات و کتابهای آموزشی کشور به صورت انحصاری ویژه داوطلبان خود نموده است. این کتب و جزوات در بازار موجود نمی‌باشد و مختص داوطلبان خوارزمی است.

شایان ذکر است که محتوای کتابهای خوارزمی بر سه محور ۱) تشریح کامل درس ۲) نکته و تست ۳) جمع بندی و خلاصه درس، استوار است.

بر همین اساس مشاورین موسسه پس از بررسی و ارزیابی ویژگی ها و توانمندی های داوطلب اقدام به معرفی منابع مناسب مختص او می‌نمایند.
DVD های تصویری

 • منابع آموزشی
 • DVD و CD های تصویری:

با توجه به مشکلات بعضی افراد از جمله در دسترس نبودن اساتید مجرب برای همه به خصوص در شهرستانها، محدودیت زمانی برای افراد شاغل و… همچنین ویژگی‌های برتر آموزش الکترونیکی از جمله : امکان تکرار دروس، استفاده از مثال های متنوع و جذابیت استفاده از رایانه و… امروزه آموزش الکترونیک در صدر توجه جوامع پیشرفته قرار دارد.

CD های آموزشی مؤسسه خوارزمی به تشریح کامل هر درس در مقاطع مختلف می‌پردازد. شایان ذکر است که آموزش به شیوه الکترونیک و کاملاً تصویری توسط برترین اساتید کشور ارائه می‌گردد. از وی‌ژگی‌های منحصر به فرد DVD های آموزشی خوارزمی می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد

۱-‌ تدریس تمامی DVD ها توسط اساتید مجرب و زبده‌ی دپارتمان خوارزمی

۲- آموزش به روش SS) step by step)

۳- بررسی دام های آموزشی بر اساس نگاه طراح کنکور

۴- پشتیبانی نصب و تعویض DVDها.

۵- برخورداری از یک جلسه کلاس رفع اشکال و مشاوره رایگان.

۶- کلاس های آموزشی

“کلاس تشریح درس
با توجه به محوریت مشاوره در سیستم آموزش خوارزمی، انواع کلاس با توجه به سطح علمی و نیازهای آموزشی و میزان پیشرفت هدف‌ داوطلبین به چهار گروه:

۱-‌ کلاس‌های شرح درس ۲- کلاس‌های نکته و تست و ۳- کلاس‌های جمع‌بندی ۴- کلاس بررسی سوالات دام دار تقسیم‌بندی می‌شود.

I)کلاس تشریح درس:

در این تیپ کلاس‌ها علاوه بر تدریس مفاهیم کتاب درسی (از پایه تا پیشرفته)، مسایل مختلف (از ساده به مشکل) توسط اساتید برجسته کشور حل و بررسی می‌شود.

II)کلاس نکته و تست:

در کلاس های نکته و تست، استاد بر اساس مفاهیم آموزش، نکات آزمون‌های سال‌های گذشته، مدل‌های تستی پرکاربرد و مباحث سوال‌خیز و پر تکرار، اقدام به بیان نکات و حل تست به روش هایی مانند حذف گزینه، قلق‌های خاص تستی و شکارچی تست می‌پردازد.

III)کلاس جمع‌بندی:

با هدف تکمیل فرایند یادگیری، به جای دوباره‌خوانی به روش معمول می‌توان از کلاس‌های ویژه جمع‌بندی استفاده نمود که شامل ویژگی‌های زیر می‌باشد:

۱-‌ استفاده از نمودار درختی (درخت حافظه هر درس)

۲- تمرکز روی مباحث سوال‌خیز و پر تکرار

۳-‌ بیان‌نکات دام دار در یک نگاه

مهمترین ویژگی و وجه تمایز موسسه خوارزمی با دیگر موسسات آموزشی در این است که کلیه کلاس‌های آموزشی موسسه (شرح درس، نکته و تست، جمع‌بندی) علاوه بر حضوری به صورت انلاین نیز برگزار می‌گردد تا اگر داوطلبینی بنا به هر دلیلی از جمله کمبود وقت، اشتغال و… نمی‌توانند از خدمات کلاس‌های حضوری استفاده نمایند، از خدمات اموزش آنلاین به صورت غیر حضوری استفاده کنند. شایان ذکر است که اگر داوطلبی نتوانست در زمان تعیین شده در کلاس آنلاین حاضر شود، می‌تواند فایل آن را دانلود کند و در زمان دلخواه آن را مشاهده نماید.

IV ) بررسی سوالات دام دار:

اساس طرح درس این کلاس در سوالات آزمون‌های آزمایشی مراکز معتبر کشور می‌باشد. در این کلاس‌ها تست‌های دام دار مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرند. (تست دام دار به تستی گفته می‌شود که طراح گزینه‌های آن را به گونه‌ای تنظیم کرده، که داوطلب را به سمت گزینه غلط منحرف کند)

با توجه به آمارهای رسمی سازمان سنجش بیشترین اشتباه در روز آزمون، تکراری و از بین سوالات غلط و نزده‌ی طول سال تحصیلی می‌باشد. بر همین اساس و با هدف رفع مشکلات درس در هر مبحث و افزایش درصد آزمون، مباحث کالبد شکافی تست‌های دام‌دار کنکور های آزمایشی برگزار می‌گردد.

 • آزمون:

ارزیابی مستمر یکی از فاکتورهای تأثیر گذار در پیشرفت تحصیلی و کنترل روند آموزشی و برقراری ثبات در جایگاه علمی دانش‌آموز است. طبق تعاریف اهل فن، انواع آزمون عبارتند از:

 • آزمون آموزشی
 • آزمون تمرینی
 • آزمون سنجشی
 • آزمون گزینشی

آزمون‌های سنجشی جهت بررسی توانایی‌های نهایی دانش‌آموز استفاده می‌شود که آزمون‌های سراسری ورود به مراکز آموزشی خاص از این دست هستند. اما آزمون‌های آموزشی و تمرینی جزو فرایند یادگیری محسوب می‌شوند و تمرکز ویژه‌ روی آن‌ها مکمل امور جزوه و DVD و کلاس خواهد بود. ایده موسسه خوارزمی در این زمینه “آمونک‌های مبحثی”است.

آزمونک‌های مبحثی:‌ شامل آزمون‌های کوتاه تستی، جای خالی، کوتاه جواب، انتخابی یا تشریحی است که در هر مبحث درسی به صورت جداگانه طراحی شده است. مشاور و پشتیبان تحصیلی دانش‌آموز بر اساس برنامه‌ریزی درسی مشخص شده و برای ارزیابی کیفیت پیشروی برنامه و یادگیری دانش‌آموز به فراخور اقدام به برگزاری آزمون‌ فوق‌الذکر خواهد کرد. این آزمون با هدف افزایش درصد داوطلب در آزمون‌های آزمایشی دیگر مراکز آموزشی طراحی شده است.

با هدف ایجاد حس رقابت موسسه داوطلبین را تشویق به حضور در آزمون‌های آزمایشی مرحله‌ای دیگر موسسات معتبر می‌نماید تا داوطلب با حضور در آزمون سنجش مناسب‌تری از عملکرد خود داشته باشد.

 • کارگاه:

I)‌ کارگاه مشاوره‌ای:

با توجه به نیازهای آموزشی و مشاوره‌ای گروه‌های مختلف آموزش در بازه‌های زمانی مختلف سال تحصیلی، موسسه خوارزمی اقدام به برگزاری کارگاه‌های تخصصی زیر می‌نماید:

۱-‌ کارگاه دروس مطالعه ۷-‌ هفت گام تا جهش

۲-‌ کارگاه خلاصه نویسی ۸-‌ دوازده قانون طلایی موفقیت

۳-‌ کارگاه جهش بزرگ ۹-‌ شروعی دوباره

۴-‌ کارگاه اسرار موفقیت تحصیلی ۱۰-‌ کنکور بدون توقف

۵-‌ کارگاه اسرار موفقیت کنکور ۱۱- انتخاب سرنوشت

۶-‌ انتخاب رشته کنکور ۱۲-‌ ایستگاه آخر

 1. II

  کارگاه تکنیک‌ها و قلق‌های حل مسأله:

بهترین راه برای غلبه بر هر دشمنی، شناخت دشمن است. آشنایی با نگاه طراحان و دام‌های آموزشی مورد استفاده‌ی آن‌ها در سال‌های اخیر باعث می‌شود هرچه کمتر در این دام‌ها بیفتیم. انواع اشتباهات داوطلبین در جلسه‌ی آزمون عبارتند از:

اشتباهات علمی:‌ مثل اشتباه نوشتن یک فرمول فیزیک و متعاقباً رسیدن به پاسخ اشتباه

اشتباهات ناشی از فراموشی:‌ مثل به خاطر نیاوردن معنای یک لغت یا نویسنده‌ی یک کتاب.

دام‌های طراح:‌ قرار دادن تعداد زیادی نویسنده و کتاب در تست،‌ تأکید روی منظوم یا منثور بودن اثر،‌ پرسش از زن یا مرد بودن نویسنده،‌ آوردن آیات و احادیث دینی با لغات زبان با ظاهر شبیه به هم.

اشتباهات محاسباتی:‌ مثل جابه‌جا زدن مثبت و منفی یا اشتباه در ضرب و تقسیم.

دام‌های طراح:‌ قرار دادن اعداد قرینه،‌ معکوس و مضرب پاسخ در گزینه‌ها با این هدف که دانش‌آموز اگر در هر مرحله‌ای از مراحل حل دچار اشتباه شود پاسخی را که به آن می‌رسد در گزینه‌ها ببیند و به اشتباه علامت بزند.

اشتباهات لپی:‌ مثل اشتباه وارد کردن گزینه در پاسخ برگ.

دام‌های طراح:‌ اعداد موجود در گزینه‌ها را به صورت برعکس با شماره‌ی گزینه یا به صورت نامرتب می‌چیند. مثلاً:‌

گزینه ۴:۱ گزینه ۳:۲ گزینه ۱:۳ گزینه ۱:۴

بسیاری از مباحث هستند که علاوه بر روش معمول مطالعه،‌ روش ساده‌تری نیز دارند که برگرفته از قوه‌ی ابداع اساتید مجرب و دانش آموزان خلاقی است که اوقات زیادی را صرف شناخت انواع تست‌ها و ابداع راه‌حل‌های منحصر به فرد نموده‌اند. شناخت و یادگیری این تکنیک‌ها به دانش‌اموز این امکان را می‌دهد به این مباحث به سادگی و در مدت چند ثانیه پاسخ دهد و برای پاسخ‌گویی به مباحثی که راه میان‌بر و قلق خاصی برای آن‌ها وجود ندارد زمان زیادی در دست داشته باشد.

 • اردو:‌

اردوهای برگزار شده در موسسه خوارزمی به دو دسته تقسیم می‌شود.

۱-‌ اردوی نوروزی ۲-‌ اردوی جمع‌بندی کنکور

۱-‌ اردوی نوروزی:‌ یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت تحصیلی،‌ خصوصاً در آزمون‌های رقابتی، بهره‌مندی از زمان‌های مرده است. اگر داوطلبی بتواند در اوقاتی درس بخواند که عمده‌ی داوطلبین درس نمی‌خوانند، مسلماً از رقبای خود پیش خواهد افتاد و به موفقیت نزدیک‌تر خواهد شد. تعطیلات نوروز به عنوان یکی از همین دوره‌های مهم و تأثیر گذار شناخته می‌شود و داوطلب باید بهترین استفاده از این دوره را ببرد.

در این راستا برنامه‌ای جامع،‌ هدفمند،‌ دقیق و کاربردی برای داوطلب با هر سطح علمی در ایام نوروز تدوین شده است تا او را یک گام به هدف خود نزدیک کند. گفتنی است اردوی نوروزی با حضور اساتید برجسته‌ و مشاورین مجرب در یکی از دانشگاه‌های تهران برگزار می‌گردد و علاوه بر امکانات آموزشی تمام امکانات رفاهی از جمله تغذیه،‌ ایاب و ذهاب و حتی‌الامکان اسکان داوطلبینی که از شهرستان مراجعه می‌کنند نیز فراهم است.

۲-‌ اردوی جمع‌بندی کنکور:‌ یکی از دغدغه‌ای بسیار مهم یک مربی فوتبال آخرین تمرین قبل از مسابقه است که در زمین اصلی برگزاری مسابقه انجام می‌شود. اگر تیمی به دلیل کارشکنی تیم میزبان نتواند این تمرین کوتاه را انجام دهد، قطعاً عدم نتیجه‌گیری خود را به این مسأله ارتباط خواهد داد. ماحصل یک سال تلاش داوطلب خلاصه می‌شود در دوران جمع‌بندی. در این دوره داوطلب هم باید خلاصه‌نویسی‌های خود را دسته‌بندی شده و مرتب جهت مرور در اختیار داشته باشد، هم باید در آزمون‌های مشابه کنکور شرکت نماید،‌ هم باید شرایط مناسب مطالعه را برای خود فراهم ببیند،‌ هم باید برنامه‌ای منظم داشته باشد و از همه‌ی این‌ها مهمتر باید روش مناسب جمع‌بندی پایانی را آموزش ببیند و به کار ببندد.

خدمات پژوهشی

با توجه به هدف‌گذاری مؤسسه خوارزمی برای جلوگیری از سرقت علمی، حفظ و ارتقای رزومه‌ی دانشجویان و اعتقاد به این اصل که رزومه‌ی دانشجو اساس شخصیت علمی اوست، واحد تحصیلات تکمیلی اقدام به طراحی و اجرای برنامه پژوهشی در شاخه زیر نموده است:

 • استاد – مشاور پایان نامه
 • مشاور همراه مقاله و کنفراس
 • مشاوره‌ی چاپ کتاب
 • مدرک معتبر زبان

در راستای نیل به اهداف تعیین شده‌ی فوق، واحد تحقیقات تکمیلی مؤسسه خوارزمی اقدام به برگزاری کارگاه‌هایی با عناوین ذیل نموده است:

 • پروپزال نویسی
 • روش تحقیق
 • end note
 • word پیشرفته
 • کارگاه مشاوره‌ای علم مختص هر رشته
 • جستچوی پیشرفته
 • مقاله نویس
 • زبان آکادمیک
 • ژورنال شناسی
 • آشنایی با قوانین چاپ و چگونگی استخراج کتاب از دل پایان نامه

۱۱- دوره‌های جامع آموزش نرم افزارهای کاربردی مختص هر رشته

۱۲- دوره های جامع آموزش زبان حرفه‌ای ( TOLIMO,TOFLE, MSVT,GVE,IELTS ,….)

“فنی و مهندسی

علوم انسانی

پزشکی و پیراپزشکی

مدیریت

هنر

زبان

کشاورزی

علوم پایه