خبر خوش برای کنکوری ها/بازنگری در سهمیه‌بندی‌‌های کنکور

داوطلبان کنکور انسانی این مطلب را از دست ندهید.جلسه شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی به ریاست حداد برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمدیان در این جلسه گفت:دانشجویان حوزه و دانشگاه با تعامل و همکاری یکدیگر نشان دادند که حوزه و دانشگاه به سوی یک هدف حرکت می‌کنند.

درباره بررسی سرفصل‌های آموزشی رشته علوم ارتباطات دکتر فرقانی گفت:در بررسی موضوع باید توجه شود که سرفصل این رشته با توجه به همه نظرات تدوین و ویرایش شده است.

پس از سخنان فرقانی، حداد عادل در تکمیل این نظر گفت:عموم سرفصل‌ها و برنامه‌های رشته‌های علوم انسانی، بیش از دو دهه است که هیچ تغییر و تحولی نداشته‌اند و احتیاج به بازنگری عمیقی دارد.

حداد عادل گفت: نوعی سردرگمی و اعوجاج در فضای رسانه در جامعه ملاحظه می‌شود که باید ساماندهی شود.فضای مجازی نقش بسیار مهمی در شکل‌دهی افکار عمومی و به ویژه جوانان دارد و باید این فضا پالایش شود.اگر این روند ادامه پیدا کند، آینده‌ای مبهم در پیش رو داریم.

گزارش سازمان سنجش آموزش کشور

دستور بعدی جلسه ۱۴۵ گزارش سازمان سنجش آموزش کشور، پیرامون آمار و اطلاعات آزمون سراسری ۱۳۹۶ بود که در این گزارش اعلام شد، ۱۱۴۶۷۳۸ نفر به عنوان داوطلب در این آزمون شرکت کرده‌اند.

 سهمیه‌های تحصیلی اعلام شد

بیش از ۱۰۰ سهمیه در آزمون سراسری اعمال می‌شود که این سهمیه‌ها بر اساس مصوبات مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی اعمال می‌شوند.

داوطلبان کنکور انسانی بخوانند

 آمار تفکیکی شرکت‌کنندگان

رشته علوم ریاضی ۱۵۵۸۶۸ نفر و بیش از ۱۳ درصد
تجربی ۵۹۳۹۹ نفر و بیش از ۵۰درصد
علوم انسانی ۲۱۲۱۷۵ نفر و بیش از ۱۸درصد
هنر ۶۴۳۴۶ نفر و بیش از ۵ درصد
زبان خارجی ۱۲۱۹۵۲ نفر و بیش از ۱۰ درصد

با تشریح برخی از سهمیه‌های قانونی که در آزمون سال ۱۳۹۶ در نظر گرفته‌شده، بر لزوم بازنگری در قوانین و مقررات در این زمینه نیز تأکید شد.

اگر شما هم یکی از داوطلبان کنکور علوم انسانی هستید مشاوران و اساتید موسسه خوارزمی همراه شما خواهد بود.
موسسه خوارزمی با ۲۳ سال سابقه برگزاری کلاس های آمادگی کنکور و با به کارگیری متدهای آموزشی روز دنیا میتواند یک انتخاب مورد اطمینان برای شما باشد. سالها تجربه به ما کمک کرده که آرشیو کاملی از سوالات کنکوری و آموزش های کاربردی را بتوانیم در اختیار شما قرار دهیم .
تا به جای ساعت ها وقت گذاشتن برای خواندن مباحثی که مورد نیاز شما نیستند تنها برای مباحث مهم هر درس زمان صرف کنید. با موسسه خوارزمی شما یک شکارچی تست می شوید.